Reklama

Seks mnie boli

Jestem 22-letnią kobietą i kiedy uprawiam stosunek z moim partnerem, odczuwam ból w środku, w okolicach macicy. Tak jakbym wejście do pochwy miała za ciasne. Im stosunek trwa dłużej, tym ból się nasila.

Jednocześnie jest to powodem tego, że praktycznie w ogóle nie odczuwam potrzeby współżycia i nie mogę mieć orgazmu. Problem występuje od jakiegoś roku. Jestem w stałym związku od 3,5 roku. Potrzeby seksualne zaspakajam poprzez stosunek seksualny, ostatnio przez te dolegliwości raz na 2 miesiące. Partner to rozumie i wtedy przerywamy stosunek. Stara się też zrozumieć moje obawy co do współżycia przed tym bólem. Nie cierpię na żadne przewlekłe choroby. Używam plastrów antykoncepcyjnych.

Reklama

Pani objawy wskazują na dyspareunię. Jednak przyczyn tej dysfunkcji seksualnej może być naprawdę dużo. Podłoże może być zarówno somatyczne (infekcje, wady anatomiczne, itp), jak i psychiczne (nerwice). Najpierw zalecam wizytę u ginekologa, który zbada czy ból nie wynika z przyczyn organicznych. Jeżeli lekarz nie znajdzie źródła bólu, należy skonsultować się z seksuologiem. Proszę nie zwlekać z wizytą.

Forma tej porady uniemożliwia mi bardziej szczegółowe odniesienie się do pani problemu.

Magdalena Tyrała

ekspert ds. seksuologicznych

Masz problem z seksem? Zapytaj eksperta!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje