Reklama

Zdrada męska i kobieca

W sondażach okazuje się, że ok. 70 proc. kobiet obawia się utraty partnera lub jego zdrady. Panie jednak nie są w tych obawach odosobnione. Podobne uczucia ogarniają coraz częściej także mężczyzn.

Obawy te, w większości przypadków, nie są jednak uzasadnione. Raporty na temat zachowań seksualnych przeprowadzane w wielu krajach świadczą o tym, że dorośli ludzie wcale nie uprawiają seksu i nie zdradzają swoich partnerów tak często, jak się powszechnie sądzi.

Reklama

Od dorosłych zdecydowanie bardziej aktywni są w tej dziedzinie nastolatkowie. Poszukując coraz to nowych i przyjemniejszych doznań dochodzą do takiego momentu, w którym mają na swoim koncie więcej partnerów seksualnych niż ich rodzice. Młodych ludzi - z takim bagażem doświadczeń - ciągle przybywa.

Ten stan rzeczy rodzi dalsze, znacznie poważniejsze, konsekwencje. Po okresie intensywnych przeżyć seksualnych i erotycznych młodzi ludzie "wypalają się" i tracą chęć do takich przeżyć w późniejszych kontaktach seksualnych z tym jedynym, wybranym partnerem (mężem czy żoną). Zanim osiągną dojrzałość są już emocjonalnymi bankrutami - nie mają nic do zaoferowania życiowemu partnerowi.

Co ma począć nieusatysfakcjonowany partner? W miłości nie posiada się drugiej osoby na własność. Jeżeli nie ma się jej nic do zaoferowania, może ona zacząć szukać gdzie indziej tego, czego brakuje jej w aktualnym związku. Zaczynają się wtedy konflikty, kłótnie i zdrady. Są tacy kochankowie, którzy potrzebują kłótni, zazdrości i nowych wyzwań. Odpowiada im "drażnienie" partnera, prowadzenie różnych gier i trzymanie go w niepewności. Wpływa to pozytywnie na ich samopoczucie i seksualne doznania. Ale drugiej stronie takie zachowanie może nie odpowiadać. Miłość w takim układzie zamiast "rozpalać się" - wygasa.

Nie wszyscy mężczyźni tolerują też niezależność kobiet nowoczesnych, energicznych i zaradnych. Drażni to męską dumę, szczególnie takich mężczyzn, którzy nie są zbyt pewni siebie. Nie chcą być "pantoflarzami", ale też nie potrafią sprostać wymaganiom swoich partnerek.

MWMedia

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zdrada | zdrady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje