Reklama

Wpadka! I co dalej?

Nieraz emocje biorą górę nad rozumem. Zostaliście sami, czujesz tę chemię, podchodzisz do dziewczyny i zaczynasz ją rozbierać... - Jestem w ciąży -słyszysz po kilku tygodniach i w tym momencie wali ci się świat.

- Byliśmy ze sobą cztery miesiące, kiedy dowiedziałem się, że zostanę ojcem. Jak to się mogło stać? Co teraz? Przecież ja nawet nie wiem, czy chcę z nią być! - wyznaje na jednym z forów internauta.

Reklama

Zbytnio nas poniosło

Prawie co trzecie dziecko rodzi się z wpadki. Ludzie często dają ponieść się emocjom, zapominając o bezpieczeństwie. "Nie myślałem o prezerwatywach", "chciałem jak najszybciej kochać się z dziewczyną", "przecież dni płodne to tylko kilka dni w miesiącu" - to najczęstsze wytłumaczenia wpadki. - Nie brałem w ogóle pod uwagę, że Marta może zajść w ciążę - pisze na forum 19-letni ojciec. I to jest właśnie najczęstsza przyczyna - tak poniosło dwoje ludzi, że o ewentualnej ciąży myśleli dopiero po stosunku.

Przecież nie jestem gotowy

Chłopak słyszy, że będzie miał dziecko. Szok, panika, dezorientacja. Młodzi mężczyźni mają swoje plany na przyszłość. Chcą skończyć edukację, podjąć dobrą pracę, wyjść na swoje, wyjechać gdzieś i przede wszystkim jeszcze się wyszaleć. Żony i dziecka często nie ma w tych planach. Tak naprawdę większość "wpadkowiczów" nie jest gotowych na bycie rodzicem - sami są nadal psychicznie dziećmi. I wtedy trzeba w kilka miesięcy wydorośleć, odstawić imprezy i piwo z kolegami a zacząć dostosować się do nadchodzącej przyszłości.

Więc trzeba wziąć ślub?

W Polsce ponad 50 proc. najstarszych dzieci w rodzinie jest wcześniakami społecznymi, czyli, jak się brzydko mówi, bękartami. Dość powszechne jest przekonanie, że jeśli już ma się urodzić dziecko, to jego rodzice muszą zawrzeć związek małżeński. Młodzi boją się opinii i komentarzy otoczenia, które nie akceptuje nieślubnych dzieci. Zdarza się, że chłopak prosi swoją brzemienną dziewczynę o rękę tylko pod presją otoczenia, nie będąc nawet pewien swoich uczuć. Bycie ojcem jednak nie musi być równoznaczne z byciem mężem.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ślub | dziecko | wpadka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje