Reklama

Rozmiar waginy ma znaczenie?

Czy ważne jest to, jak duża i szeroka jest pochwa? W jaki sposób można odczuć różnicę? Czy można wpłynąć na rozmiar waginy? Ta wiedza poprawi twoje życie seksualne!

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, zwykle pochłonięci są debatą na temat rozmiaru, długości i szerokości penisa. Zapominają jednak o tym, że także rozmiar pochwy przekłada się na jakość ich życia seksualnego. Mimo że tytułowe pytanie rozważane jest przez prawie 60 proc. kobiet (tak pokazują badania), to żadna z nich nie mówi o tym otwarcie.

Reklama

Okazuje się, że kobiety martwią się wielkością swojej pochwy w taki sam sposób, jak mężczyźni przejmują się wielkością penisa. Z jedną różnicą. Jeśli penis jest nieco większy niż przeciętny, mężczyzna uznaje ten fakt za komplement. Kobieta natomiast, usłyszawszy o swojej wielkiej jak jaskinia, kanion czy kosmos waginie, zawsze doznaje upokorzenia.

I pochwa zmienną jest!

Po tym, jak u mężczyzny rozwiną się wtórne cechy płciowe, jak pokona już trudny okres dojrzewania, rozmiar jego penisa uzyskuje ostateczną i raczej nie ulegającą zmianie wielkość. U kobiety z kolei wielkość pochwy ulega zmianie w ciągu całego życia, na co wpływa cały szereg czynników. Jedyną różnicą jest to, że niektórym kobietom, mimo upływającego czasu, udaje się zachować wąskie i małe pochwy, a to tylko dlatego, że przywiązują do nich większą uwagę na przykład ćwicząc, czego innym zwyczajnie robić się nie chce. Zatem prezentujemy kilka ważnych faktów.

Dziewictwo jest fajne

Pochwa każdej dziewicy jest zarówno mała, jak i wąska. Bezpośrednio po odbyciu pierwszego stosunku seksualnego wielkość pochwy ulega nagłej zmianie. W przypadku niektórych kobiet zmianie tej towarzyszy ból i niewielkie krwawienie, w przypadku pozostałych pań takie towarzystwo może się w ogóle nie pojawić.

Co wpływa na rozmiar pochwy?

Na wielkość pochwy wpływ ma naprawdę wiele czynników. Najbardziej ewidentny, zewnętrzny znak, który daje wrażenie wielkości, to wargi sromowe wewnętrzne. Na kształt i rozmiar pochwy wpływ ma także wiek. Im starsza kobieta, tym rozmiar jej pochwy poddawany zostaje większym zmianom. Dlatego wskazane jest, aby wasze panie wykonywały ćwiczenia już od pierwszego stosunku seksualnego w celu utrzymania wąskiej pochwy.

Wagina podlega zmianom, niestety, również z powodu nadmiernej ilości kontaktów seksualnych, a także na skutek porodu odbywającego się siłami natury. Na jej kształt mogą mieć też wpływ różne schorzenia ginekologiczne, jak również penetracja z nieodpowiednimi lub zbyt dużymi przedmiotami podczas, na przykład, masturbacji. Wszystkie wymienione czynniki w bezpośredni sposób przyczyniają się do rozszerzenie zarówno mięśni pochwy, jak i jej wewnętrznych ścian.

Wąska pochwa jest obietnicą wielkiej rozkoszy

Eksperci starają się wspierać argumenty przemawiające za ćwiczeniem pochwy w celu utrzymania jej małych rozmiarów z dwóch punktów widzenia - męskiego i żeńskiego. Dla mężczyzn wąska pochwa oznacza zdecydowanie silniejszą w doznaniach penetrację, a tym samym intensywniejszą przyjemność podczas aktu płciowego. To jest jasne.

Ale niewielki rozmiar pochwy nie jest bez znaczenia również dla kobiecych doznań. Po pierwsze, prawdopodobnie obdarowane w skromniejszych rozmiarów pochwy panie znacznie częściej doświadczają orgazmów. Po drugie, intensywniej odczuwają obecność penisa, co wpływa na wysoką ocenę jakości ich życia seksualnego. Po trzecie, niektórzy eksperci twierdzą, że wąska wagina daje kobiecie poczucie bycia bardziej kochaną przez partnera i poczucie większej atrakcyjności seksualnej dla niego. Chyba więcej argumentów nie trzeba...

Pomóż jej rozpocząć trening

A zatem panowie, jeśli chcecie czerpać większą radość z seksu, i sprawiać większa przyjemność swoim partnerkom, namówcie je do systematycznych ćwiczeń mięśni Kegla. Na czym polegają takie ćwiczenie? To proste. Wystarczy zaciskać mięśnie pochwy i odbytu na ok. 8-10 sekund (można wykonywać to ćwiczenie praktycznie w każdym miejscu o każdej porze) i powtarzać tę czynność w krótkich odstępach czasu zaczynając od 5 powtórzeń, dochodząc aż do 25 w miarę wzmacniania się mięśni. Powodzenia!

Tłum. MT

Intimate Medicine

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Życie | wielkość | rozmiar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje