Reklama

Ona coś knuje

Ona podejrzewa, że ją zdradziłeś

Reklama

Zdrada w rewanżu jest bardzo częstym sposobem wyrównywania rachunków w związku. Jeżeli twoja partnerka wykryje, że miałeś jakieś boki, może poczuć się tak upokorzona i wściekła, że dla samej zasady prześpi się ze swoim byłym, na przykład. Tylko po to, żeby podreperować własne poczucie wartości.
• Absolutna szczerość w związku jest sprawą dosyć dyskusyjną. W zasadzie nie radzimy zwierzać się ze swoich skoków w bok. Oczywiście, lepiej tego nie robić, bo nawet nic nieznacząca przygoda może mieć nieoczekiwanie poważne konsekwencje (vide: film "Fatalne zauroczenie"). Ale jeśli już się zdarzyło i nie jest to poważny romans, wtedy przesadna szczerość może cię wpędzić w kłopoty. Jeżeli natomiast twoja partnerka ma niezbite dowody przeciw tobie, trzeba stawić temu czoło. Rozmowa, przeprosiny, solenna obietnica, że nigdy więcej to absolutna konieczność.

Inna sprawa, jeżeli twoja partnerka jest paranoicznie podejrzliwa, nie mając ku temu żadnych podstaw. Ma to zapewne związek z jej przykrymi doświadczeniami z przeszłości, a także z niską samooceną. Co możesz zrobić? Ano, stopniowo odbudować jej wiarę w siebie. Komplementuj, zapewniaj, że jest najwspanialszą kobietą, jaką spotkałeś w życiu, poświęcaj jej dużo czasu. Jeżeli to nie pomaga, cóż... zastanów się, czy chcesz ciągnąć taki związek, w którym bez przerwy siedzisz na ławie oskarżonych.

Coraz mniej seksu

Częste orgazmy u kobiet wpływają na podniesienie poziomu oksytocyny, hormonu, który odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu bliskości pomiędzy wami. Jeśli z jakiegoś powodu wasze życie seksualne nie jest dla niej satysfakcjonujące - czy to pod względem jakości, czy częstotliwości - może wyciągnąć wniosek, że uczucie w waszym związku się wypaliło. I zacząć szukać go gdzie indziej.
• Nie zaniedbuj jej satysfakcji. Jeśli nawet dopadły cię jakieś problemy i kompletnie nie masz ochoty na seks, przytulaj ją często. Przytulanie też podnosi poziom oksytocyny.

Ona chce odejść

Jeszcze jednym powodem, dla którego ona może cię zdradzać, jest chęć zostawienia ciebie. Ale ponieważ trudno jej odejść tak bez powodu - wdaje się w romans.To dosyć częsta taktyka, zarówno dla facetów, jak i dla kobiet. To wcale nie oznacza, że chcemy rozpocząć nowe życie z tym, z kim zdradzamy. Ale skok w bok znacznie ułatwia rozluźnienie więzów z partnerem.
• Chce odejść? Trudno. Na siłę nie będziesz przecież jej zatrzymywał.

Dowiedz się więcej na temat: romans | zdrady | partnerka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje