Reklama

Kobiety lubią trzydniowy zarost

Z najnowszych badań wynika, że zdecydowana większość mężczyzn nie uznaje jakiegokolwiek zarostu na swojej twarzy i goli go codziennie. Jednak czy takie postępowanie pochwalają kobiety?

Ponowie, mamy dla was fantastyczną wiadomość. Otóż z cytowanych przez "Dziennik" badań, przeprowadzonych przez globalną agencję zbierania informacji Synovate, wynika, że czujecie się coraz bardziej atrakcyjni fizycznie. Gratulujemy, tak dalej!

Reklama

Czujecie się atrakcyjni, bo jesteście zadbani

Używacie coraz więcej kosmetyków do ciała, ubieracie się zgodnie z kanonami mody i, jak twierdzicie, bije od was urok osobisty. Co ciekawe, aż 61 proc. mężczyzn różnych nacji używa codziennie szczoteczki do mycia zębów. Brawo! Ale nie tylko to sprawia, że czujecie się bardziej sexy.

Okazuje się, że jedną z ważniejszych czynnością, którą codziennie wykonujecie, a która jednocześnie daje wam to poczucie, jest pozbywanie się zarostu. Jak wynika z badań, zdecydowana większość panów z różnych regionów świata woli siebie z ogoloną twarzą. "Aż 8 na 10 uznało, że tylko wtedy wyglądają dobrze" - czytamy w "Dzienniku".

Jednak czy codzienna decyzja o ogoleniu twarzy i wasze subiektywne poczucie atrakcyjności przekłada się na to, co myślą o tym przedstawicielki płci pięknej?

Męski samobój

No właśnie. Inne badania pokazują, że z tą dbałością też nie ma co przesadzać. O ile żadna kobieta nie skrytykuje mężczyzny za coraz częstsze stosowanie kosmetyków i pełną modnych, a także czystych ciuchów szafę, to, niestety, zrobi to za... zgolenie zarostu. Badania przeprowadzone przez psychologowie z Uniwersytetu Northumbria, na które powołuje się "Dziennik", dowodzą, że 3- dniowy zarost jest bardzo silnie działającym na kobiety bodźcem seksualnym. Mężczyzna z lekkim zarostem - podkreślamy słowo "lekkim"! - kojarzy się kobiecie z bezpieczeństwem, dojrzałością i męską siłą fizyczną. Mężczyzn z takim właśnie typem zarostu kobiety najchętniej wybierają na swoich łóżkowych i życiowych partnerów. Zaś zdecydowanie mocniejszy zarost kojarzy im się już z agresywnością.

Zanim więc, ku swojej próżności, postanowicie się rano ogolić, zastanówcie się, czy warto. Może lepiej tę czynność przełożyć na kilka dni później...?

MT

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: lubić | zarost

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje