Reklama

Czego Polacy boją się w łóżku

Okazuje się, że większość naszych lęków związanych z uprawianiem seksu wynika z naszej... hipokryzji. Jakie są to lęki? Sprawdź!

Seks powinien być dla człowieka jedną z przyjemniejszych czynności. Okazuje się jednak, że i tej dziedzinie naszego życia stosunkowo często towarzyszy stres wywołany lękiem. Zatem czego najczęściej Polak boi się w łóżku?

Reklama

Seks to... stres

Z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że najwięcej lęków wśród naszych rodaków, bez względu na płeć, wywołuje ryzyko zajścia w ciążę. (aż 72,9 proc.). Za kolejną stresogenną konsekwencję aktu seksualnego 54,4 proc. Polaków uznało prawdopodobieństwo zakażenia się wirusem HIV. 30,6 proc. mężczyzn boi się, że nie sprawdzi się w łóżku (np. z powodu braku wzwodu), natomiast 28,3 proc. kobiet obawia się zarażenia inną chorobą przenoszona drogą płciową.

Polacy to hipokryci

Mimo, że się boimy i odbieramy sobie tym samy radość z uprawiania miłości cielesnej, to często nie stosujemy prostych metod rozwiązującej większość tych problemów. Przykłady? Podczas ryzykownych stosunków seksualnych nie mamy nawyku stosowania prezerwatyw! Do braku jakiegokolwiek działania zmierzającego do rozwiązania innych problemów seksualnych, takich jak: brak erekcji, przedwczesny wytrysk, przyznaje się aż 96 proc. badanych mężczyzn między 15, a 49 rokiem życia. A należy dodać, że zaburzenia erekcji nie są dysfunkcją przytrafiającą się tylko starszym panom...

No, ale chyba nie jest z nami aż tak źle, skoro, mimo naszych lęków, aż 90 proc. naszego społeczeństwa twierdzi, że jest zadowolona ze swojego pożycia seksualnego...

MT

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje