Reklama

Czego kobiety od nas chcą?

Współczesna kobieta nie oczekuje od faceta absurdalnie drogich prezentów. Ona chce, żebyś jej udowodnił, że jesteś facetem jej marzeń. Zobacz, co powinieneś zrobić, by nim się stać.

Oczekiwania kobiet wobec mężczyzn zmieniają się znacznie szybciej niż oczekiwania mężczyzn wobec kobiet. Jak piszą Allan i Barbara Pease w książce "Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości?", wszystkie badania na przestrzeni ostatnich sześćdziesięciu lat dowodzą, że mężczyzna XXI wieku, dokładnie tak samo jak jego prapraprzodkowie, szuka w kobiecie tych, od razu dostrzegalnych walorów, świadczących o tym, że będzie ona zdolna do przeniesienia jego genów na następne pokolenia oraz, że będzie się opiekować nim i jego potomstwem.

Reklama

Krótko mówiąc, uroda i ciało kobiety są dla mężczyzn atrakcyjniejsze niż jej inteligencja i zasoby. Kobiety natomiast podchodzą do sprawy, wbrew pozorom, bar

dziej rzeczowo. Szukają sygnałów świadczących o tym, że cechy partnera zapewnią trwałość związku we współczesnym świecie. Czasy się zmieniły, a niektórzy faceci jakby tego nie zauważyli. Zobacz, na czym naprawdę jej zależy.

Odwaga

Jak ty to rozumiesz

Z licznych ankiet wynika, że mężczyźni w dalszym ciągu uważają, że na kobietach robią wrażenie zachowania ryzykowne i sporty ekstremalne.

Czego ona naprawdę oczekuje

Według psychologów sprawa jest bardziej skomplikowana. Brawura robi większe wrażenie na innych facetach. Współzawodnictwo w brawurze służy nastolatkom i młodym facetom do zdobycia lepszej pozycji w męskiej grupie. A kobiety widzą rezultat, czyli faceta, który ma dobrą pozycję w grupie i to im się, owszem, podoba. Natomiast w chwili, gdy kobieta przestaje być nastolatką, nadmierna skłonność do ryzyka u faceta przestaje być pociągająca.

Tobie się wydaje, że ostra jazda samochodem i ściganie się z innymi kierowcami zrobi na niej wrażenie, a ona oczami wyobraźni widzi, jak wozisz wasze wspólne dzieci do szkoły, i wcale jej się to nie podoba. Kobieta oczekuje od ciebie zachowań, które świadczą o tym, że będziesz jej obrońcą w trudnych sytuacjach.

Oczekuje od ciebie odwagi społecznej - że będziesz umiał publicznie bronić własnego zdania, że potrafisz się przeciwstawić opinii większości. Że nie będziesz lizusem i konformistą. To często trudniejsze niż skok ze spadochronem.

Poczucie humoru

Jak ty to rozumiesz

Większość facetów ceni sobie dowcip agresywny, seksistowski albo seryjne opowiadanie kawałów.

Czego ona naprawdę oczekuje

Dla kobiety poczucie humoru jest wskaźnikiem inteligencji. Z wielu badań wynika, że kobiety wybierają bystrych facetów bez względu na to, czy szukają partnerów na stałe, czy też na jednonocną przygodę. Inteligentny facet to lepsze geny i kobieta wie o tym nawet na poziomie fizjologicznym, bo bystrzak podnieca bardziej niż matołek. No dobrze, ale powiedzmy, że jesteś cholernie inteligentny, ale nie wiesz, jak jej to zaprezentować. Bo w pierwszym kontakcie się peszysz i masz tendencję do robienia z siebie idioty. Np. solisz kawę, nie możesz sobie przypomnieć, jak się nazywa muzyk, o którym chcesz opowiedzieć, i generalnie wypadasz znacznie gorzej niż zwykle. Co robić? Śmiej się z siebie.

Badania psychologów z University of New Mexico dowiodły, że spośród wielu rodzajów dowcipu, który prezentowali mężczyźni w eksperymencie, najbardziej urocze wydawało się uczestniczkom żartowanie z samego siebie. Facetów, którzy żartowali z siebie, kobiety oceniały jako inteligentniejszych i uczciwszych od innych. Coś w tym jest - wystarczy przyjrzeć się karierze Woody'ego Allena. Główna tematyka jego filmów to żarty z siebie, własnych kompleksów, neuroz, kłopotów z kobietami.

A kobiety uważają go za tytana intelektu, a co więcej, za atrakcyjnego faceta, mimo że jest mały, chudy, brzydki i ma ze sto lat.

Seksowność

Jak ty to rozumiesz

Faceci mają do seksu podejście sportowe, albo może lepiej - techniczne. Liczą się dla nich parametry - wielkość, ilość, długość, częstotliwość. Im więcej, tym lepiej, i nie mogą zrozumieć, że dla kobiety nie ma to priorytetowego znaczenia w ocenie kochanka.

Czego ona naprawdę oczekuje

Faceci uprawiają seks z jednego podstawowego powodu - bo to lubią. Kobiety, jak piszą autorzy książki "Dlaczego kobiety uprawiają seks" - C. M. Mesten i D. Buss - mają 237 powodów. Pomijając dziwaczne, jak "nudziłam się", "było mi go żal" albo "chciałam zmienić temat rozmowy", znakomita większość powodów obraca się wokół tego, że kobiety chcą się czuć pożądane i atrakcyjne. Tak więc kobieta oczekuje, że będziesz skoncentrowany przede wszystkim na niej, a nie na swoim fiucie. Zajrzyj na str. 41 tejże książki i będziesz wiedział, o co chodzi.

Wygląd

Jak ty to rozumiesz

Poświęcasz wiele czasu, aby uzyskać atletyczną sylwetkę.

Czego ona naprawdę oczekuje

Z wielu badań wynika, że faktycznie kobiety preferują sylwetkę w kształcie litery V, ale z drugiej strony mężczyźni w znacznym stopniu przeceniają stopień umięśnienia, jaki podoba się kobietom. Podobnie z supermęskimi twarzami z kwadratową szczęką. Współczesna kobieta preferuje mniej męski wygląd. Podświadomie wie, że supermęski wygląd oznacza dużo testosteronu.

A nadmiar testosteronu może oznaczać zdrady, agresywność i kompletny brak zrozumienia dla partnerskiego podziału obowiązków.

Przywiązanie

Jak ty to rozumiesz

Robisz sceny zazdrości albo obrażasz się, że na FB wśród jej znajomych jest trzech jej eks.

Czego ona naprawdę oczekuje

Początkowo zazdrość pochlebia, później staje się kulą u nogi. Przesadna zazdrość o partnera jest sygnałem braku pewności siebie i jedną z głównych przyczyn rozpadu związków. Dla kobiet sygnałem przywiązania jest, jasna sprawa, rezygnacja z kontaktów z innymi kobietami, ale też i drobne gesty, które świadczą o tym, że myślisz o niej wtedy, kiedy jesteście osobno (SMS-y bez okazji), lub że pamiętasz o tym, co ona lubi (np. trudno dostępna płyta wyszukana przez ciebie na Allegro, którą twoja partnerka bardzo chciała mieć).

Pieniądze

Jak ty to rozumiesz

Służą do tego, żeby się pochwalić zasobami przed innymi samcami i kobietami.

Czego ona naprawdę oczekuje

Dla kobiety fakt, że potrafisz zarabiać kasę, jest dobrym wskaźnikiem twoich intelektualnych możliwości. Ale obnoszenie się z tym jest w złym guście. Większość kobiet uważa, że męska gadżetomania i puszenie się jest sygnałem niskiego poczucia własnej wartości. Oczywiście, jako młody facet jeszcze nie zdążyłeś pokazać, na co cię stać, dlatego kobiety muszą raczej bazować na tym, co uważają za wskaźnik twojego potencjału. Czyli na przykład wolą facetów wykształconych, energicznych, mających plany i chociaż częściowo je realizujących.

Miłość

Jak ty to rozumiesz

Mnóstwo seksu.

Czego ona naprawdę oczekuje

Mnóstwo czułości. Opiekuńczość, wsparcie, bezpieczeństwo. I seks na wyłączność.

O tym warto wiedzieć

Kobietom na całym świecie podobają się przede wszystkim zdrowo wyglądający faceci - mówią Allan i Barbara Pease, a do oznak zdrowia zaliczają przede wszystkim: dobrą kondycję fizyczną dobry stan skóry wysoki poziom energii, przejawiający się w szybkich ruchach, energicznym sposobie chodzenia, żywym zachowaniu, dźwięcznym głosie. Faceci wyluzowani, poruszający się i mówiący powoli być może i pożyją dłużej, ale są odbierani jako leniwi i pozbawieni ambicji i motywacji. Czyli tym samym nie rokują nadziei na przyszłość.

O tym watro nie zapominać

89 proc. kobiet z krajów europejskich i USA nie wyobraża sobie stałego związku bez miłości.

86 proc. kobiet sukcesu nigdy nie związałoby się z partnerem, który odnosi mniejsze sukcesy niż one.

76 proc. kobiet nie darowałoby swojemu partnerowi skąpstwa.

31 proc. kobiet uważa, że ważne jest, aby partner wyglądał seksownie. Dla porównania - tego samego oczekuje 60 proc. facetów.

Beata Dżugaj

Men's Health

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: poczucie humoru | inteligentny | seks | odpowiedzialność | związek | szczęście | sex | wygląd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje