Reklama

Bo to, co je podnieca, to się nazywa...

Siłownia, fryzjer, dobre perfumy. Co jeszcze trzeba zrobić, by być bardziej atrakcyjnym? Na co kobiety zwracają największą uwagę?

Gusta kobiet różnią się - to banał, ale prawdziwy. Jedne uwielbiają brunetów z kilkudniowym zarostem, inne metroseksualnych facetów ze starannie postawioną fryzurą. Są również takie, które zwracają uwagę przede wszystkim na męskie dłonie i takie, których fetyszem są umięśnione ramiona. Każdy mężczyzna chciałby być uznany za atrakcyjnego, sprawić, by na nasz widok zabłysnęły kobiecie oczy.

Reklama

Biały, czarny, czy żółty?

Wiadomo, że Chińczyk nie jest podobny do Europejczyka, a Afroamerykanin to nie to samo, co Arab. Każdy z nich jednak znajduje swoje adoratorki. Czy jest zatem jakaś uniwersalna cecha wyglądu faceta, która przyciąga kobiety na całej Ziemi? Odpowiedź brzmi - tak. Otóż w każdej społeczności panie wolą mężczyzn wyższych od siebie. Ponadto zwracają uwagę na budowę mężczyzn. Pragną partnera w miarę silnego, który będzie je nosił na rękach i w razie czego obroni przed napastnikami. W znacznej większości przypadków kobiety wiążą się ze starszym od siebie facetem. W Europie różnica między partnerami wynosi najczęściej od kilku miesięcy do pięciu lat, podczas, gdy w Afryce od 7 do kilkunastu lat. Faktem jest też, że wymarzony mężczyzna musi wyglądać na zdrowego, więc nie powinien mięć żadnych defektów skórnych, czy w budowie ciała. Można by do uniwersalnych cech wyglądu dodać jeszcze higienę osobistą, ale zauważmy, że nie wszędzie jest ona tak samo możliwa. Afrykanki mając świadomość deficytów wody, nie przywiązują takiej uwagi do codziennych kąpieli swojego partnera.

Zbliżenie na Europejczyka

Oczywiście w Europie higiena i codzienne mycie jest bardzo istotne. Nieprzyjemna woń i brud odstraszają kobiety. Ponadto panowie powinni o siebie dbać - chodzić od czasu do czasu do fryzjera, i używać kremów. Dbanie o siebie polega też na noszeniu odpowiedniego stroju. Ubranie powinno być czyste, schludne, dobrane do swojego rozmiaru i odpowiednie do danej sytuacji. Kobiety zwracają również uwagę na zapach - dlatego należałoby zainwestować w dobre perfumy.

Najważniejsza naturalność

Z dbaniem o siebie i poprawianiem swojego wyglądu nie można przesadzić. Tak naprawdę nafaszerowani sterydami kulturyści nie mają większego powodzenia u kobiet. Z drugiej strony, panie z niechęcią patrzą na lalusi i zakochanych w sobie narcyzów. Na męskiej półce w łazience nie powinno stać więcej kosmetyków, niż na półeczce partnerki. Trzeba pamiętać, że naturalność jest najpiękniejsza, a mężczyzna powinien zachować w sobie choć odrobinę męskości.

Katarzyna Waśko

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: perfumy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje