Reklama

Wolisz starsze? Możesz być innej orientacji seksualnej!

Czyżby zainteresowanie dojrzałymi partnerkami było czymś więcej niż fetyszem? /123RF/PICSEL

Tak przynajmniej wynika z jednego z opublikowanych niedawno badań.

Reklama

Michael C. Seto w artykule opublikowanym w Archives of Sexual Behavior przekonuje, że pociąg seksualny do kobiet w okolicach czterdziestego roku życia może być uznawany za jedną z odmian chronofilii. Za tym terminem kryje się znaczna różnica wieku między obiektem pożądania, a osobą pragnącą z nią kontaktu fizycznego o wiadomym charakterze.

Badacz jest zdania, że dla młodego mężczyzny chęć obcowania ze starszymi kobietami może być traktowana jako swego rodzaju zaburzenie. Dodaje, że nikt wcześniej nie podjął się próby zbadania tego fenomenu, a jego pracę należy uznać za wstęp do dalszych dociekań, czy zainteresowanie seksownymi mężatkami - często posiadającymi już dzieci - można uznać za alarmujące, czy też zupełnie normalne.

Seto podkreśla, że taki rodzaj pociągu seksualnego nie wyklucza jednak utrzymywania kontaktów o charakterze bardziej niż przyjacielskim z osobami z innych grup wiekowych.

Czy wyniki badań kanadyjskiego uczonego przedstawiają faktyczny stan rzeczy? Nie jest wykluczone, że inni naukowcy podejdą dalsze badania. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości fakt, że samo zjawisko będące przedmiotem badań jest jak najbardziej prawdziwe. Świadczy o tym chociażby popularność akronimu "MILF", który do wyszukiwarek internetowych użytkownicy sieci płci męskiej wpisują na potęgę...


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje