Reklama

To, gdzie mieszkasz ma wpływ na twoje szanse

Twoje miejsce zamieszkania ma spore znaczenie. Ona może cię ocenić na tej podstawie /123RF/PICSEL

Rozmiar, zasobność portfela czy urok osobisty - do tych oczywistych rzeczy, które mogą przekonać ją do ciebie dołącz jeszcze jedną. Bo to, gdzie i jak mieszkasz może przekreślić cię w jej oczach.

Serwis "House Method" przepytało tysiąc singli na temat tego, czy miejsce zamieszkania ludzi, z którymi się spotykają jest ważne. Wyniki? 66 proc. kobiet i 56 proc. mężczyzn odpowiedziało, że tak. To, jak ktoś mieszka okazało się dla nich wystarczającym powodem, dla którego zakończyliby ewentualny związek.

Reklama

Dla pań potencjalny partner, który mieszka z rodzicami to temat nie do przejścia. Aż 80 proc. nie związałaby się z takim. Faceci nie mają problemu z kobietami żyjącymi w rodzinnym gniazdku, nie patrzą za to dobrze na ewentualne partnerki ze współlokatorkami. 40 proc. panów odpowiedziało, że miałoby obiekcję w takim wypadku.

Okazuje się też, że to, w jakiej części miasta mieszkasz ma duże znaczenie, szczególnie dla kobiet. Niekoniecznie chodzi tu o to, czy okolica jej odpowiada czy nie, a bardziej o odległość. Ankietowani okazali się tak leniwi, że większość z nich przyznało się do niechęci wobec osób, do których trzeba byłoby daleko dojeżdżać.

"Daleko" oznacza... więcej niż 30 minut. Pół godziny drogi to granicy, ponad którą ponoć nie widać już sensu w spotykaniu się. Autorka badania określiła ankietowanych: "królowie i królowe wygody".


- Wynik badań jednoznacznie pokazują niepokojący trend - komentuje dalej. - Miejsce zamieszkania partnera wpływa na jego ocenę i na to, jak postrzegamy innych. Bo jest to wyznacznik jego możliwości finansowych, statusu, gustu czy samodzielności. Nie chcemy umawiać się z kimś nie tylko o gorszym statusie, ale też o lepszym, bojąc się, że nie spełnimy jego wymagań.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje