Słaba odporność zimą? Brakuje ci seksu!

Seks to najlepsze lekarstwo na zimowe osłabienie /123RF/PICSEL

Chcesz być zdrowy? Uprawiaj seks. To lepsze niż imbir, cytryna, czosnek i syrop z cebuli. Zobacz na jakie inne przypadłości, oprócz przeziębienia, pomoże ci orgazm.

Sposób na sezon przeziębień

Reklama

Od listopada kichasz i prychasz? Co gorsza, odmawiasz sobie i partnerce bliskości z powodu przeziębienia? Niepotrzebnie. Osoby, którzy uprawiają seks co najmniej kilka razy w tygodniu, mają wyższy poziom przeciwciał - immunoglobuliny A. Pomaga ona zwalczyć przeziębienie i grypę.

Sen twoich marzeń

Problemy z zasypianiem? Podczas orgazmu uwalnia się prolaktyna - hormon, który wywołuje senność. Dlatego po udanym seksie tak błogo ogarnia cię sen.

Reklama

- Jeśli podczas seksu, któraś ze stron nie dociera do punktu kulminacyjnego, warto spróbować gadżetów erotycznych. To wasi sprzymierzeńcy!  Paniom pomoże wibrator typu królik, np. Miss Bi lub Lady Bi, panom natomiast stymulator dla mężczyzn, np. Cobra Libre. Mogą dość skutecznie wspomóc grę erotyczną. Jak powiedział pewien znajomy mężczyzna, facet powinien zobaczyć, jak fantastyczny jest seks z kobietą, która właśnie szczytowała, wtedy polubi wibrator jako narzędzie "pracy wstępnej" - radzi Anna Moderska, edukatorka seksualna, współpracująca z Fun Factory, producentem gadżetów erotycznych.

Orgazm wywołuje również zwiększoną obecność oksytocyny, która redukuje stres - tym łatwiej nam zasnąć, gdy jesteśmy zrelaksowani.

Spokojna głowa

Badania prowadzone przez Stefana Eversa, niemieckiego neurologa i specjalistę od bólu głowy na Uniwersytecie w Münster pokazały, że seks może być lekiem dla cierpiących na migreny i klastrowy ból głowy. Według badań, aż u jednej trzeciej badanych intensywny ból głowy ustępował podczas czynności seksualnych. Prawdopodobnie wynika to z działania endorfin. To naturalne środki przeciwbólowe produkowane przez nasz mózg. Uwalniają się właśnie podczas orgazmu.

Szczęśliwe serce

Trzy lub więcej orgazmów w tygodniu zmniejsza o połowę ryzyko zawału serca i udaru mózgu, wpływa również na obniżenie ryzyka wystąpienia chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Dowiodły tego badania prof. Shaha Ebrahima, według którego nawet umiarkowana aktywność fizyczna ma działanie ochronne dla układu krążenia.

- Seks ma również wpływ na emocjonalną więź z partnerem lub partnerką. Uwalniana podczas orgazmu oksytocyna, zwana hormonem miłości, wywołuje potrzebę bliskości i umacnia przywiązanie  - zauważa Anna Moderska.

Im więcej orgazmów... tym więcej orgazmów!

Jak pisaliśmy w poprzednim punkcie, seks stanowi rodzaj aktywności fizycznej - podczas miłosnych igraszek podnosi się tętno a mięśnie pracują. Szczególnie te mięśnie, które ćwiczysz jedynie podczas uprawiania seksu, czyli dna miednicy.

- Tak! Mężczyźni również posiadają mięśnie dna miednicy i również oni powinni je ćwiczyć. Zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, te mięśnie wpływają na kondycję narządów płciowych, odpowiadają m.in. za nietrzymanie moczu. U mężczyzn dodatkowo zdrowe mięśnie zapewniają dłużej prężną erekcję. Mięśnie można ćwiczyć przy pomocy kulek B Balls - dodaje ekspertka Fun Factory.

Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje