Reklama

Seks usypia mężczyzn

To, że mężczyźni zaraz po seksie zasypiają, nie wynika z braku czułości. Naukowcy winą za to obarczają hormony uwalniane podczas orgazmu, które odpowiadają również za sen.

Naukowcy z Francji zdecydowali się przyjrzeć procederowi, który irytuje wiele pań i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zaraz po seksie mężczyzna zasypia zamiast zająć się swoją partnerką. Specjaliści zdecydowali się zeskanować męski mózg w trakcie i po seksie.

Reklama


Badanie wykazało, że w chwili orgazmu, kora mózgowa, która reguluje świadome myślenie jest wyłączana. Dodatkowo w trakcie orgazmu uwalniane są m.in. oksytocyna i wazopresyna - dwa związki, które odpowiadają również za sen.

W ten sposób jedyne o czym marzy mężczyzna po akcie jest przytulenie się do poduszki, a nie partnerki.


"Eksperymenty te dają nam pierwsze wskazówki na temat tego, co dzieje się w mózgu w czasie orgazmu" - zauważa jeden z naukowców, którzy przeprowadzili badania.

"Kobiety przeżywają orgazm inaczej, dlatego też ich reakcja nie jest tak silna, przez co zaraz po orgazmie pozostają one dalej aktywne seksualnie, podczas gdy mężczyzna chce odpocząć" - dodaje.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: facet | seks | sen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje