Masz te dolegliwości po seksie? Możesz być uczulony

Niektórzy faceci cierpią na rzadką przypadłość POIS /123RF/PICSEL

To nie są żarty. Okazuje się, że mężczyźni mogą być… uczuleni na seks. Sprawdź, czy niżej opisane objawy towarzyszą ci zaraz po stosunku.

Reklama

Niebezpieczny seks - jakiej pozycji unikać?

Zatkany nos, przemęczenie, silne poty. Te dolegliwości zazwyczaj towarzyszą nam przy przeziębieniu lub grypie, ale mogą również oznaczać alergię na seks.

Reklama

A konkretniej rzecz ujmując: na własną spermę.

Objawy jak przy przeziębieniu

Wszystko przez POIS, czyli zespół choroby postorgazmicznej. Objawy tej dolegliwości są zbliżone do tych, jakie zazwyczaj odczuwamy przy okazji grypy, ale występują w najmniej spodziewanym momencie, czyli zaraz po wytrysku.

POIS trafiło na radary naukowców w 2002 roku. Opisano około 50 przypadków na całym świecie. Pewnie było ich znacznie więcej, ale który facet chwaliłby się katarem po seksie lub połączył te objawy ze stosunkiem, a nie z rozkładającym go akurat w tym momencie choróbskiem.

Objawy chorobowe mogą wystąpić od kilku sekund do nawet kilku godzin po wytrysku. Utrzymują się od dwóch do siedmiu dni, czyli mniej więcej tyle, ile trwa zwykłe przeziębienie.

Jak walczyć z uczuleniem na seks?

Specjaliści ze szkoły medycznej Uniwersytetu Tulane w Nowym Orleanie, podało przed paroma dniami "The Sun", podkreślają, że POIS jest niezwykle rzadką, przez co również nie w pełni zbadaną i zdiagnozowaną przypadłością.

Zapowiadają badania, które mają dać odpowiedź m.in. w kwestii rozpowszechniania i zapobiegania chorobie.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje