Jak rozpoznać zdradę? Pięć powodów do niepokoju

Zdrada nie zawsze oznacza seks z inną /123RF/PICSEL

Czy wiesz, kiedy twoja partnerka cię zdradza, lub kiedy sam dajesz jej uzasadnione powody do niepokoju? Oto pięć sytuacji, które powinny dać ci poważnie do myślenia.

Reklama

Dyskusję na temat zdrady warto zacząć od wyjaśnienia, czym ona właściwie jest? Okazuje się, że jest to kwestia nie tylko szalenie drażliwa, ale też wyjątkowo indywidualna.

Najczęściej zdrada rozumiana jest jako bezpośredni kontakt cielesny z drugą osobą, z którą akurat nie pozostajemy w związku. Ale jak już wspomnieliśmy, rzecz jest tak osobista, że równie dobrze zdradą może być dla ciebie lub twojej partnerki pisanie SMS-ów czy frywolne czatowanie w sieci.

Reklama

"Daily Star" zapytało ekspertów od partnerstwa o najczęstsze, w ich ocenie, definicje zdrady. Oto pięć najpopularniejszych sytuacji, które powinny dać każdemu z was do myślenia, o ile zdarzą się w waszym związku.

Pisaliśmy - przeważnie - z męskiej perspektywy, ale to oczywiście nie znaczy, że te przyczyny niewierności są wyłącznie domeną facetów.

Intymna relacja z drugą osobą

Zero dyskusji. Jeżeli ty lub twoja partnerka sypiacie pokątnie z kimś spoza waszego duetu, to znak, że wasz związek umarł śmiercią naturalną.

Zauroczenie kimś innym

Wylądować z kimś w łóżku lub pocałować się z przypadkowo poznaną osobą można nawet na wyjeździe firmowym po poważniejszym spożyciu alkoholu. Powiecie, że to wypadek przy pracy, jednorazowy wyskok. Zgoda, ale tego samego nie można powiedzieć, kiedy poważnie zadurzycie się w koleżance z pracy. Zdrada jak nic!

Fantazjowanie o innej dziewczynie

Zdradzać, jak podkreślają eksperci, można już w myślach. Jeśli regularnie fantazjujecie o innej partnerce, widząc ją w sytuacjach, o których nie wspomnielibyście żonie czy dziewczynie, to znak, że nie jest dobrze...

Podwójne życie w internecie

Jeśli często korzystasz z trybu incognito po to, żeby flirtować z innymi osobami w sieci, np. wyrywając dziewczyny na czatach, możesz zdradzać swoją partnerkę. Podobnie jak punkt wyżej - jest to zdrada opierająca się na fantazjach, ale sam przyznaj, że jeśli inna dziewczyna wysyła ci nagie zdjęcia, nie jesteś uczciwy wobec swojej drugiej połówki.

Ukrywanie wydatków przed partnerką

Może nie jest to klasyczny objaw zdrady, ale może budzić niepokój. Jeżeli wasz związek jest poważny i opiera się na zaufaniu, mówcie sobie na co wydajecie pieniądze, żeby nie powodować niepotrzebnych (a może potrzebnych?) oskarżeń o prowadzenie podwójnego życia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje