Reklama

Aplikacja, która jawnie oceni twoją atrakcyjność. "Wszyscy tak robią"

Podobno lubimy spotykać się z ludźmi podobnymi do nas. Ten serwis randkowy postanowił to wykorzystać /123RF/PICSEL

​Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale zdecydowana większość portali i aplikacji randkowych ocenia atrakcyjność użytkowników bez ich wiedzy za pomocą specjalnych algorytmów. Na tej podstawie częściej lub rzadziej pojawiają się w propozycjach. Twórcy jednego serwisu postanowili wyjść dalej i umożliwić jawne ocenianie.

Prawda może być brutalna, ale wyjdzie na jaw. Ekipa zajmująca się jedną z najpopularniejszych aplikacji do umawiania się - Once - chce, aby użytkownicy wiedzieli, jak wypadają w oczach innych. Każdy będzie miał możliwość oceny atrakcyjności zdjęć na skali od 1 do 5.

Nie wszyscy będą oczywiście zadowoleni, ale przedstawiciele serwisu twierdzą, że nie ma żadnego sensu w "chronieniu" użytkowników przed poznaniem prawdy. Albo są atrakcyjni, albo nie. Nie ma się co oszukiwać.

- I tak wszyscy w tej branży to robią, tylko nikt o tym nie mówi - komentuje pomysł szef Once, Jean Meyer w rozmowie z "New York Post". - My to robimy, nasza konkurencja też. Dlaczego więc nie ujawnić tych ocen?

Reklama

CEO firmy jest zdania, że jawna ocena pomoże użytkownikom dobierać bardziej realistyczne pary, zamiast tracić czas na próby zdziałania czegoś z osobami, z którymi nie mają szans. Faktycznie brutalne.

Żeby nie być posądzonymi o niepoprawne praktyki, Once powołuje się na teorie naukową, mówiącą że ludzie dobierają się w pary na zasadzie kojarzenia selektywnego. 

Według niej szukamy partnerów, którzy są podobni do nas - zarówno pod kątem wykształcenia, zainteresowań, osobowości, jak i wyglądu.

Szukanie osób z podobną oceną w aplikacji miałoby działać w podobny sposób. Oczywiście cały świat od razu uwierzył w to, że serwis wprowadza nową funkcjonalność tylko i wyłącznie w imię nauki.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje