Aktywność w sypialni. Sprawdź, czy mieścisz się w normie

Statystyczna para uprawia seks dwa razy w tygodniu /123RF/PICSEL

Ile razy w ciągu tygodnia uprawiasz seks? Zastanawiałeś się czasem, czy to dużo czy mało? I jak prezentujesz się na tle swoich znajomych czy sąsiadów?

Reklama

Czego pragną w łóżku mężczyźni, ale wstydzą się o tym mówić?

"Daily Star", powołując się na naukowe czasopismo "Journal of Sex Research", opublikowało wyniki ankiet przeprowadzonych wśród Brytyjczyków.

Dwa razy w tygodniu

Reklama

Badanych podzielono na trzy grupy wiekowe: poniżej 30 lat, 30-39 i 40-49 lat. Dlaczego akurat takie przyjęto widełki? Ponieważ w tych latach jesteśmy najbardziej aktywni seksualnie.

Okazało się, co pewnie nie jest tajemnicą, że najbardziej aktywne życie seksualne mają najmłodsi ankietowani. Brytyjczycy poniżej 30. roku życia uprawiają seks średnio 112 razy w ciągu roku, co odpowiada dwóm zbliżeniom w tygodniu.

Dużo czy mało? Odpowiedzielibyśmy, że w przyjemnej i przetestowanej w różnych znanych nam związkach normie.

Im później, tym mniej

Niestety, z wiekiem częstotliwość zbliżeń wśród badanych spada. Ankietowani w drugiej grupie wiekowej, a więc trzydziestolatkowie, spotykają się w sypialni 86 razy na rok, a najstarsi Brytyjczycy - 69 razy, czyli nieco ponad raz na tydzień.

Dlaczego tak się dzieje? Swoje robi biologia, w tym naturalny spadek libido. Wiele zależy od tego, jak podchodzimy do swojego wieku, ciała i nagości. "Osoby, które gorzej znoszą zmiany w swoim organizmie związane z wiekiem, rzadziej decydują się na aktywne życie seksualne" - podkreśla dr Justin Lehmiller.

A jak prezentuje się wasza aktywność seksualna na tle tych liczb?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje