Reklama

Reedycja kultowego podręcznika seksu

Książka "The Joy of Sex" była pierwszym ilustrowanym poradnikiem seksualnym, który można było kupić w powszechnej dystrybucji. Teraz doczekała się drugiego, poprawionego wydania.

Książka z 1972 roku stała się "seksualną biblią pokolenia" Amerykanów, wychowała ich całą generację i sprzedała się w milionach egzemplarzy. Brodatego mężczyznę z jej okładki kojarzy tam prawie każdy.

Reklama

Nowa edycja została poprawiona przez kobietę. - Dr Alex Comfort napisał wspaniałą książkę, ale 30 lat to dużo także w świecie seksu. Musiałam wiele zmienić - tłumaczy Susan Quilliam, autorka poprawek. Nie ma już hippisa na okładce, a książka skierowana jest bardziej do par niż tylko do mężczyzn.

- W roku 1972 nikt nie wiedział o hormonach, feromonach, niektórych częściach ciała i ich ważności. Teraz to wiemy. Mnóstwo nowych badań powstało od tego czasu, ale też zmieniło się nasze podejście do własnej seksualności - mówi Quilliam.

W nowym wydaniu są dodatkowe rozdziały poświęcone seksowi przez internet i telefon, sklepom z gadżetami erotycznymi oraz współżyciu w trakcie ciąży.

- Niektóre porady musieliśmy usunąć, bo są dziś nielegalne, na przykład uprawianie seksu na grzbiecie konia czy jadącym motocyklu. W tym wypadku zmieniłam opis na porady dotyczące uprawiania seksu na stojącym w miejscu motocyklu - opowiada autorka.

Wydawca książki, Mitchell Beazley, mówi, że nowa edycja odpowiada dzisiejszemu podejściu do seksu i pozwala przywrócić przyjemność z uprawiania miłości.

- Słynny brodacz to była ikona, ale lat siedemdziesiątych. Ta książka jest dla ludzi z XXI wieku, dlatego mężczyzna jest krótko ostrzyżony i gładko ogolony - tłumaczy pani Quilliam.

Dla nas to jednak mała różnica - nie mamy w pamięci brodacza, bo nigdy do nas nie dotarł. Książka nigdy nie została u nas wydana. Czekamy! A na razie polecamy lekturę w języku angielskim.

na podstawie AFP opr. ML

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje