Reklama

Drink na kaca. To działa!

Na kacu szuka się różnych rozwiązań. Nie każde się sprawdza /123RF/PICSEL

Po wypiciu większej niż zazwyczaj liczby drinków potrzebujemy czegoś, co w miarę szybko postawi nas na nogi. Może to być witaminowy drink na bazie jabłka, ogórka i imbiru.

Zawsze warto mieć coś na wypadek, gdy przesadzimy z alkoholem i na drugi dzień po imprezie nie czujemy się dobrze. Zwłaszcza studenci bawiący się na Juwenaliach często poszukują odpowiedniego rozwiązania. Francuski magazyn "Vogue" poleca wypróbować drink dbającej o zdrowie paryżanki, dzieląc się recepturą na napój nazywany "anty-mojito".

Reklama

Do przygotowania stawiającego na nogi napoju potrzebujemy: 300 ml tłoczonego ekologicznego soku jabłkowego, 5 liści mięty, 10 ml startego imbiru (lub łyżeczki imbiru w proszku) oraz 100 g ekologicznego ogórka, pokrojonego w plastry i wcześniej zamrożonego.

Do wysokiego naczynia wkładamy składniki i miksujemy blenderem: sok jabłkowy, przecier imbirowy, liście mięty i mrożone plastry ogórka. Mieszamy z dużą prędkością przez 2 minuty i gotowe.

Jak czytamy w "Vogue'u": "specjalny przepis na kaca, zwany 'anty-mojito', jest idealny do zwalczania efektów z poprzedniej nocy, to drink bogaty w elektrolity, ogórek sprzyja nawilżeniu całego ciała. Dodatek imbiru zmniejsza nudności i łagodzi dolegliwości trawienie. Na koniec jabłko idealnie komponuje się z imbirem i miętą, dodając lekko słodkawy smak".

Dobrze jest wcześniej umieścić plasterki ogórka w zamrażarce. Wtedy unikniemy dodawania kostek lodu, które mogą rozcieńczyć sok, który i tak będzie schłodzony i świetnie zadziała.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje