Reklama

Ile kosztuje idealne ciało na plażę?

O tym, że ciało na plażę, także mężczyzny, należy odpowiednio przygotować, wiemy już od wiosny. Przy dużej samodyscyplinie można to zrobić za darmo. Przy mniejszej - trzeba się liczyć z kosztami. Kokos.pl szczegółowo je wyliczył.

O ładne ciało można zadbać samemu - przygotowując zdrowe posiłki i regularnie ćwicząc. To wymaga nieco czasu, sporo zaangażowania i bardzo dużo samodyscypliny.

Sport

Reklama

Biegać, jeździć na rowerze czy rolkach można oczywiście za darmo. Zainwestować trzeba jednak w odpowiednią odzież. Buty sportowe to wydatek rzędu 300 złotych, strój sportowy z lepszej półki to kolejne 300 złotych. Gdy temperatura na dworze zbyt optymistycznie rośnie, trening na świeżym powietrzu można zamienić na klimatyzowaną siłownię - trzymiesięczny karnet (bo przecież już zaczęliście się przygotowywać do wakacji, prawda?) to koszt około 450 złotych. Cena znacznie wzrasta, jeśli chce się skorzystać z usług trenera personalnego. Dziesięć indywidualnie poprowadzonych treningów pod okiem trenera to około 1000 - 1500 złotych.

Jedzenie

Do ruchu trzeba dołączyć zdrowe żywienie. Najwygodniejszym, ale i najdroższym sposobem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego. Cena pięciu zbilansowanych posiłków zaczyna się od około 50 zł dziennie, co korzystając z cateringu przez trzy miesiące daje kwotę około 4 500 zł.

Skalpel

Pakiet podstawowego przygotowania do lata - zgodnie ze wskazówkami kolorowych magazynów - dobrze wesprzeć zabiegami kosmetycznymi, a nawet operacjami plastycznymi. Mężczyźni niezadowoleni ze swojego brzucha mogą zdecydować się na zabieg liposukcji. Kosztuje od 3,5 tys. do 10 tys. zł. Aby poprawić wygląd brzucha, można również przeprowadzić operację wstawienia silikonowych mięśni brzucha. To bardzo drogi zabieg, dość rzadko wykonywany w Polsce.

Depilacja

Na plaży obowiązuje idealnie gładka skóra. Depilacja woskiem najbardziej wrażliwych części ciała to koszt około 200 złotych. Mężczyźni, którzy zdecydują się laserowo usunąć owłosienie z pleców, klatki i pach za jednorazowy zabieg zapłacą około 1,4 tys. zł.

Opalenizna

Pojawić się na plaży bez wcześniejszej opalenizny nie należy do dobrego tonu. Dlatego wcześniej lepiej zainwestować w balsam brązujący (od 20 złotych), kilka seansów na solarium (od około 10 zł za seans) albo opalanie natryskowe (około 100 złotych).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sylwetka | ćwiczenia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje