Reklama

Nowoczesna stylizacja zarostu

Jak wynika z badań firmy Wilkinson ok. 40 proc. mężczyzn w Polsce posiada zarost. Polacy odchodzą od tradycyjnych wąsów na rzecz delikatnego kilkudniowego zarostu bądź bródki.

Nowocześni mężczyźni dbają o siebie i swój wizerunek i poświęcają coraz więcej czasu na stylizację zarostu pozwalając sobie na coraz większe szaleństwa. Około 60 proc. mężczyzn w Polsce goli twarz na "gładko". Pozostali stosują różne kombinacje - kilkudniowy zarost bądź małą bródkę.

Reklama

Nowoczesna stylizacja zarostu

Nawet najmniejszy zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dawniej do stylizacji trzeba było używać nożyczek i zwykłych maszynek, co było czasochłonne i narażało skórę na zbędne podrażnienia. W pielęgnacji zarostu niezwykle przydatna może się okazać maszynka typu 2w1 np. Wilkinson Quattro Titanium Precision.

Jest to pierwsza na świecie maszynka do golenia, która posiada również wodoodporny trymer do modelowania i przycinania zarostu. Cztery poziomy ustawienia trymera pozwalają na stylizowanie zarostu na dowolnej długości.

Konturowe ostrze

Dodatkowo, specjalne piąte ostrze zwane 'konturowym' pozwala na naprawdę precyzyjne stylizowanie najbardziej fantazyjnego zarostu. Z drugiej strony maszynki znajdują się cztery ultra-cienkie ostrza, które są pokryte warstwą tytanu, tak by starczały na jeszcze dłużej.

Kratka ochronna umieszczona na ostrzach minimalizuje ryzyko zacięć. Dwa szerokie paski nawilżające z ekstraktem z aloesu i jojoby zapobiegają podrażnieniom i zapewniają łatwe przesuwanie maszynki po delikatnej skórze twarzy.

Golimy nie tylko twarz!

Ok. 19 proc. polskich mężczyzn deklaruje, że regularnie goli swoje ciało . Najpopularniejszą częścią ciała, poza twarzą, którą golą panowie są pachy 11 proc.. Tak zadbany mężczyzna nie jest już postrzegany jako mniej męski. O ile golenie pach staje się powszechne, to moda na usuwanie włosów z miejsc intymnych ciągle dotyczy jedynie mniejszości mężczyzn w Polsce (ok. 5 proc.). Mała popularność golenia tej części ciała wynika m.in. z obawy o zacięcia i podrażnienia. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie trymera pozwalającego na przycięcie włosów bezboleśnie i w higieniczny sposób.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: stylizacje | wilkinson | zarost

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje