Reklama

Test Faceta: Caterpillar Colorado - chodzące maszyny

Niewiele jest rzeczy ponadczasowych. Kultowy - naprawdę! - model Colorado to jeden z takich wyjątków. Buty te wyglądały świetnie na początku lat 90., równie dobrze prezentują się dzisiaj i możecie być pewni, że na swych nogach będą je mieć także wasi synowie. Chcecie wiedzieć dlaczego?

Colorado to nie tylko buty, które pasują do wszystkiego. Slogan "chodzące maszyny" przywodzący na myśl produkowane przez firmę Caterpillar maszyny budowlane nie wziął się znikąd. To obuwie, które przetrwa (prawie) wszystko.

Słyszysz Caterpillar, myślisz Colorado - innej możliwości po prostu nie ma. Buty te nie zmieniły się od ponad dwóch dekad. Klasyczny miodowy kolor, robotniczy rodowód, wytrzymałość.

Reklama

Wszystko to, za co mężczyźni pokochali ten model dwadzieścia lat temu znajdziemy także w ich najnowszej reedycji. Projektanci nie chcieli eksperymentować. Spod ich rąk wyszedł produkt właściwie nie różniący się od oryginału. I bardzo dobrze, bo po co poprawiać coś, co jest w swojej klasie najlepsze?

Jak przystało na buty, w których da się też naprawdę ciężko pracować - i to bynajmniej nie za biurkiem - są one odpowiednio ciężkie. Colorado czuje się na swoich nogach. Nie można jednak odmówić im wygody. Wkładając je na stopy nie myśli się o tym, kiedy będzie je można zdjąć. 

Cholewka modelu Colorado została wykonana z trzech rodzajów skóry: nubukowej, olejowej i licowej. To w połączeniu z nylonową siateczką, którą buty wyłożone są od wewnątrz sprawia, że w "grubych" Caterpillarach możemy chodzić właściwie przez cały rok. W zimie trzymają one ciepło, zaś w cieplejszych miesiącach pozwalają stopom oddychać. Jednak niezależnie od pogody są one szalenie wytrzymałe.

Nie straszne im deszcze i brodzenie po głębokich kałużach. Błoto? Ono nawet nie chce się do nich przyklejać. Serio, gruba podeszwa o potężnym bieżniku wykonana z PVC nie tylko pomaga w poruszaniu się w terenie innym niż betonowa dżungla, ale i oszczędza nam długich minut ze szczotką w ręce. Colorado bardzo łatwo jest doprowadzić do ładu - i to nawet modelu w jasnym kolorze.

Pozostając przy kwestiach estetycznych. Testowany przez nas egzemplarz był najbardziej klasycznej barwy miodowej, z którą utożsamia się tę markę. Zapewne wielu z was myśli, że jasne jasne buty, które wyglądają niczym wzięte prosto z placu budowy trudno jest skomponować z posiadanymi już elementami garderoby. Nic z tych rzeczy.

Jak już wspomnieliśmy trudno znaleźć jest coś z czym Colorado by się gryzły. Uzupełnicie nimi zarówno "uliczną", jak i lumberseksualną stylizację. Buty te pasują nawet do eleganckiej marynarki.

Nie ma co ukrywać - Colorado nie należą do najtańszych (na stronie internetowej producenta widnieje cena 519 zł). Wydając na nie kilkaset złotych można mieć jednak pewność, że kupuje się buty na lata. Im nawet moda nie jest straszna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje