Reklama

Przegląd swetrów: klasyka kontratakuje

Światowi projektanci i globalne marki mówią jednym głosem: lata 80. mają się dobrze i wciąż przodują w kwestii designu swetrów.

Mimo kalendarzowego lata pogodzie za oknem bliżej do jesieni. Skoro nie możemy wyjść z domu w bermudach i t-shircie, warto zorientować się jakie trendy dominują w cieplejszych kreacjach.

Wśród swetrów wciąż dominują fasony rodem z szafy dziadka. Yojhi Yamamoto w swojej ostatniej kolekcji proponuje duże, długie wełniane swetry w mozaiki nawiązujące do lat 80. Jego projekty sprawiają wrażenie bardzo ciepłych, pozwalających przetrwać nieustające deszcze w komfortowych warunkach.

Yigal Azrouel z kolei proponuje coś dla szczególnie dbających o drogi oddechowe. Amerykański projektant przygotował swetry o bardziej nowoczesnych wzorach z futurystycznymi, dopinanymi kołnierzami, które skutecznie chronią gardło. W Stanach i w Anglii tego typu gadżety weszły już na dobre do krwioobiegu mody, w Polsce jednak wciąż jest to swego rodzaju zjawisko, które sporadycznie można spotkać na ulicach.

Kolejny powrót do przeszłości. Marki Hermes Menswear oraz Topman Design ponownie lansują vintage oferując panom cardigany, czyli swetry na guziki, rozpinane na przodzie. Próbują tym samym utwierdzić wszystkich w przekonaniu, że fason ten jest nieśmiertelny. Nie mylą się. Ubrania na modelach prezentują się wyjątkowo dobrze i z pewnością znajdą miejsce również w polskich garderobach.
JF

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: sweter | swetry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje