Reklama

Nike Hyperadapt 1.0 - samowiążące się buty z przyszłości

Wreszcie! Technologia rodem z drugiej części "Powrotu do przyszłości" pojawi się w butach Nike Hyperadapt 1.0, które... zawiążą się same.

Ogłoszony przez firmę Nike model pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, ale wbrew pozorom nie wygląda on tak, jak wariant AirMag noszony w filmie przez Marty'ego McFly'a. Bliżej mu do tradycyjnych butów sportowych tego amerykańskiego producenta. Na całe szczęście mechanizm wiązania - a na dobrą sprawę to "adaptowania" - działa dokładnie tak, jak w przeboju z 1989 r.

Hyperadapt nie ma sznurówek, ale wyposażono go w system, który po włożeniu stopy do buta wyczuwa, czy kładziemy nacisk na piętę, czy też śródstopie. Wtedy też uruchamiają się naciągi, które odpowiednio dopasują ułożenie przyszwy wraz z językiem i zabezpieczą stopę przed wypadnięciem z buta.

Reklama

Wiązanie można poluźnić lub zacieśnić naciskając przyciski "plus" i "minus" znajdujące się po lewej stronie butów. Docelowo system ma być na tyle czuły, aby możliwe stały się mikroregulacje w czasie rzeczywistym.

Firmie marzy się, aby buty - oraz inne części garderoby - "znały" swojego użytkownika i potrafiły od razu dopasować się do jego wymiarów.

Rzecz jasna noszenie elektronicznego układu w bucie wymaga baterii. Według producenta ta zamontowana "na pokładzie" Hyperadapt 1.0 ma starczyć na dwa tygodnie aktywnego użytkowania.

Nike Hyperadapt 1.0 nie mają jeszcze określonej ceny. Ich trzy warianty kolorystyczne mają się pojawić w sezonie świątecznym, ale dostępne będą tylko dla członków programu Nike+.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nike Hyperadapt 1.0 | samowiążące się buty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje