Reklama

Louis Vuitton: Torba w kształcie samolotu… droższa od prawdziwego samolotu

Produkt wywołuje skrajne emocje /Twitter

Moda nigdy nie przestaje zaskakiwać. Ostatnimi dniami w internecie zawrzało, a tematem dyskusji stała się męska torebka w kształcie samolotu. Choć nie wzbijemy się z jej pomocą w powietrze, to kosztuje ona więcej od używanej jednosilnikowej maszyny latającej. Designerski gadżet warty swojej ceny czy może lekka przesada?

Reklama

Torebka zaprojektowana przez dyrektora artystycznego Louis Vuitton - Virgila Abloha - wzbudziła w sieci niemałe kontrowersje. Wszystko za sprawą dwóch czynników: ceny oraz kształtu.

Reklama

Za designerski przedmiot zapłacimy 39 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu daje 150 tysięcy złotych. Osoba zarabiająca w Polsce średnią krajową musiałyby pracować przez ponad trzy lata, by zarobić tyle pieniędzy.

Większość tego typu produktów do tanich nie należy i zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić, jednak internauci wychwycili pewien intrygujący fakt. Otóż tańszy od torebki w kształcie samolotu jest... prawdziwy samolot.

Za używany samolot "Cessna 150" z 1968 roku zapłacimy na popularnym serwisie aukcyjnym 32 300 dolarów, zatem o prawie 30 tysięcy złotych mniej. Za tę kwota moglibyśmy np. wyrobić sobie licencję pilota.

Choć torebka została pierwotnie zaprezentowana w styczniu, dopiero teraz stało się o niej głośno za sprawą błyskotliwego porównania. Nic dziwnego, że niektórzy uważają, że projektant troszeczkę... odleciał.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz! 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: moda | torebka | samolot | Louis Vuitton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje