Reklama

Kurtki zimowe męskie: na stok

Moda na stoku jest nieubłagana, nie można sobie pozwolić na kiepskie ciuchy, tylko dlatego, że jesteśmy z dala od miasta. Od lat wiadomo, że to nieprawda. Stoki narciarskie to specyficzne miejsca „pokazów mody”.

Już w późnych latach 80. i 90. narciarze dobrze wiedzieli, że na stoku należy być modnym. Słynny teledysk do  piosenki Last Christmas zespołu Wham! pokazuje, że bycie modnym obowiązuje wszędzie, również w górach. 

Reklama

Zjawisko mody stokowej jest więc znane od lat. Jednak sama moda ulega zmianie. Już nie przez jakiś czas nie nosiliśmy jednoczęściowych kombinezonów, a obecnie chętnie do nich wracamy, przez jakiś czas panowały nieśmiałe stonowane kolory na stokach, by obecnie zalewać białe pagórki feerią barw. Wydawałoby się, ze mowa wyłącznie o kobiecych ubiorach – otóż nie. To mogą męska najbardziej ewoluowała, na przykład kurtki zimowe męskie są obecnie nie do poznania, całkiem różnią się od tego, co było modne jeszcze kilka lat temu.

Kurtki zimowe męskie – modnie na stok 

• Niedawno na stoku

Jeszcze niedługi czas temu mężczyzna na stoku zakładał ubrania w kolorach stonowanych. Do bardziej ekstrawaganckich należały wówczas nawet błękit, amarant, czerwień. Panowie zakładali głównie czarne narciarki i białe, beżowe, granatowe kurtki zimowe męskie. Obecnie raczej nie ujrzymy żadnego faceta w obcisłych narciarkach, chyba, że zwolenników klasycznej jazdy z dawnych roczników. 

• Obecnie na stoku

Współcześnie stok narciarski wygląda jak w Święto Holi w Indiach. Wszędzie są kolory i to kolory mocne, jaskrawe, intensywne. Moda męska miesza się z damską, czasem wyłącznie po figurze lub dodatkach możemy poznać czy to mężczyzna czy kobieta. Na stoku obowiązują teraz jednakowe zasady – pełnia barw.

Kurtki zimowe męskie mogą być współcześnie nawet pomarańczowo-różowe. Panowie łączą jaskrawe zielona spodnie z fioletowymi, pomarańczowymi, żółtymi, intensywnie amarantowymi itd. kolorami kurtek. Ważny jest efekt – by było kontrastowo i widocznie.

Kobiety możemy poznać zazwyczaj po dodatkach i wstawkach różowych, fuksjowych itd., które celowo są dodawane do zimowych kolekcji odzieży na stok, by wyróżniały się od ubrań męskich.

Nie tylko design…

Ważne w odzieży na stok są jednak nie wyłącznie kolory. Ważna jest także funkcjonalność. Liczy się to, czy kurtki zimowe męskie i damskie mają wysokie parametry.

Chodzi tu przede wszystkim o:

• wodoodporność,

• wiatroszczelność,

• przepuszczanie powietrza,

• oddychalność,

• odseparowywanie wilgoci (potu) od ciała i transport wody na zewnątrz materiału.

Poza tym liczą się także liczne kieszenie, udogodnienia do trzymania karnetu, wyjście na słuchawki, wiele sznurków, do ściągania kurtki, zawieszki do np. rękawiczek lub czapki, miejsce na telefon / aparat, kołnierze śnieżne itd. 


materiał zewnętrzny

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kurtka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje