Reklama

Jak się modnie czesać w tym sezonie?

Jeśli masz zbyt pociągłą twarz, to możesz ją poszerzyć. Fryzjer powinien pozostawić więcej włosów po bokach głowy, a przyciąć je na górze. Jeśli twoja twarz jest z kolei okrągła, wystarczy przystrzyc boki, a więcej włosów zostawić na górze głowy. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj!

Nie powinno się strzyc krótko włosów grubych i bardzo gęstych, bo będą optycznie powiększały głowę i, przede wszystkim, będą sterczały. Jeżeli mężczyzna takie włosy zapuści, wtedy pod ciężarem same się położą. W momencie, kiedy są króciutko przystrzyżone - stoją do góry i wtedy trzeba zastosować żel i mocno się nad nimi napracować.

Reklama

Jeśli twoje włosy wydają ci się zbyt cienkie, pamiętaj, by fryzura nie była za długa, bo siądą, "uliżą się" i nie będą estetycznie wyglądać.

Moda na podwójną osobowość

Jak się ostrzyc, by modnie wyglądać? Jeszcze niedawno najmodniejsze były dłuższe włosy, zachodzące lekko na ucho, mocno ścieniowane, z dłuższą grzywką puszczoną lekko na oczy. Teraz bardzo modne są włosy krótsze, choć nie za krótkie. Najmodniejsze są fryzury, które pasują do pracy, jak i po pracy. Fryzura taka zakłada dłuższe włosy u góry i krótsze z boku, mocno postrzępione. Zaletą jej jest totalny stylizacyjny freestyle. Ścięcie to pozwala uczesać się do pracy grzecznie, z kolei już po jej zakończeniu włosy można fantastycznie wystylizować.

Obecnie w zasadzie wszelkie luźne i naturalnie wyglądające fryzury są jak najbardziej na czasie. Mężczyzna musi pokazać, że umie coś zrobić ze swoimi włosami, umie je fajnie wystylizować.

Jak do pracy nosić się nie wypada

Do pracy nie wypada iść łysym - czyli ogolonym na zero! Golenie się "na łyso" już dawno wyszło z mody, bo jest zbyt proste i zupełnie pozbawione polotu. Jeśli już musisz się wygolić, idź do fryzjera, bo sam nie jesteś w stanie wycieniować sobie boków czy tyłu głowy.

Do pracy nie wypada też włosów farbować (choć odsiwianie jest dobrze widziane!). Odpadają również kontrastowe fryzury, czyli takie, w których zastosowana jest asymetria.

Porad udzielił Artur Kasiak, fryzjer i stylista z salonu Hair Line

Opr. MT

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje