Reklama

Fausto Puglisi - modowy gladiator Madonny

Jego talent doceniły Beyonce, Jennifer Lopez i Madonna. Choć nazwisko Fausto Puglisi nie jest wymieniane wśród największych postaci świata mody, ufają mu megagwiazdy. Kim jest twórca scenicznych kreacji największych, muzycznych gwiazd?

Fausto Puglisi właściwie nie posiada wykształcenia projektanta, na studiach pochłaniała go literatura grecka i latynoska. To jednak nie przeszkodziło mu powołać do życia swa lata temu swoją debiutancką markę. Jego projekty inspirowane "siłą, seksem i dekadencją rzymskiego imperium" przypadły do gustu nie tylko gwiazdom, ale również wymagającym redaktorom świata mody, jak Anna Dello Russo, naczelna japońskiego "Vogue'a".

Reklama

Jego najlepszą ambasadorką jest Madonna, która po raz kolejny zaprosiła go do współpracy. Tym razem Puglisi zaprojektował jej stroje na trwającą właśnie trasę koncertową MDNA tour. Jak on sam wspomina pracę dla tej najbardziej wymagającej i kontrowersyjnej artystki?

"Współpraca z Madonną, to głównie praca z jej wieloletnią i zaufaną stylistką Arianne Phillips. Ona wie najlepiej, co pasuje dla +jej wysokości+" - przyznaje projektant. "Byłem dzieciakiem, kiedy Arianne i Madonna mi zaufały" - dodaje.

Sycylijski projektant podbił również serce jednej z najbardziej wpływowych redaktorek mody, Anny Dello Russo. "Ona jest niebywała, niepowtarzalna. To ona wykreowała mój styl - styl rzymskich gladiatorów. Jest dla mnie siostrą i muzą. Spotkaliśmy się podczas otwarcia Spiga2 w Mediolanie, kupiła tam kilka moich rzeczy. Anna jest biblią mody" - przyznaje Fausto Puglisi.

Często projekty Fausto porównywane są do wizji, jaką swego czasu prezentował Gianni Versace. Sam projektant potwierdza, że Versace był jego mistrzem i to właśnie na jego projektach się wychował. "Cóż mogę powiedzieć na temat tych porównań? Nie mogę sam siebie oceniać.  Faktem jest to, że mam obsesje na punkcie kolorów, piękna, ponętności - to chyba wynika z moich śródziemnomorskich korzeni" - tłumaczy. Zresztą jak sam podkreśla jego korzenie mają duży wpływ na to, co i jak projektuje.


"Jestem wręcz zafascynowany rzymskim imperium. Dla mnie Rzym oznacza siłę, seks, dekadencję, spódnice, hafty. Te słowa są największą inspiracją dla moich projektów" - dodaje.

Jaka zatem jest kobieta Fausto Puglisi? "Dla mnie moda to wolność, dlatego nie lubię określać +kobiety Fausto+. Każda może nią być" - kwituje Sycylijczyk.

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Madonna | projektant mody | Rzym | Jennifer Lopez | beyonce | pokaz | wybieg | Monika Pietrasińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje