Reklama

Czy to już dzieło sztuki? Buty Apple warte fortunę!

Buty Apple wyceniono na co najmniej 15 tysięcy dolarów /Heritage Auctions /materiały prasowe

​Jeśli gdzieś w pawlaczu, bądź na strychu masz stare buty sportowe, lepiej nich nie wyrzucaj. W Stanach Zjednoczonych jeden z domów aukcyjnych sprzedaje właśnie wiekowe "sneakersy" z logo Apple z wywoławczą ceną... piętnastu tysięcy dolarów!

Reklama

Obuwie wystawia na sprzedaż dom aukcyjny Heritage Auctions, informując, że są to autentyczne buty produkowane przez Apple dla swoich pracowników we wczesnych latach 90.

Jak dowiadujemy się z informacji kolportowanych na forach miłośników obuwia sportowego, prezentowaną parę kupił jeden z pracowników firmy Apple w pierwszej połowie lat 90. Kolejny ślad po nich pojawia się dopiero w 2007 roku i wiedzie na eBay. Para została sprzedana wówczas za 79 dolarów.

Skąd zatem wzięły się na aukcji? Na wyprzedaży garażowej w San Francisco kupił je przyjaciel Leona Benrimona, dyrektora Heritage Auctions. Ten ocenił znalezisko i jako znawca sztuki współczesnej orzekł, że to doskonale zachowany eksponat, mogący być cennym uzupełnieniem wielu kolekcji.

Licytacja, która wystartowała 11 czerwca zaczynała się od kwoty 15 tysięcy dolarów, ale w domu aukcyjnym szacują, że cena może dojść do nawet 30 tysięcy!

"Te sneakersy są naprawdę wyjątkowe. Mało kto je widział, mało osób ma nawet ich zdjęcia. To egzemplarz kolekcjonerski dla społeczności technologicznej" - ocenia Benrimon.

Buty to amerykański rozmiar 9.5. Wykonane są z białej skóry, a ich podeszwa nie pozostawia śladów na posadzkach. Specjaliści szacują, że na całym świecie mogą istnieć tylko dwie pary obuwia stworzonego ponad dwie dekady temu przez Apple.

Pamiątki Apple przeważnie osiągają na aukcjach horrendalne ceny. W ubiegłym roku prywatny kolekcjoner kupił kilka przedmiotów, których używał założyciel firmy, Steve Jobs. Za skórzaną kurtkę zapłacił 22 tysiące dolarów, za dżinsy - 3 tysiące, a za zegarek Seiko - 12.800 dolarów.

Reklama

Licytację butów możesz śledzić także na amerykańskim eBay


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje