Reklama

Co zbuduje twój styl? Najważniejsze są detale!

Dobrze dopasowany garnitur i odpowiednio dobrana koszula to podstawa niemal każdej eleganckiej męskiej stylizacji. Jeżeli chcemy wydobyć z niej swój własny styl, nie zapominajmy o detalach. Warto zwrócić uwagę m.in. na kolor guzików i przeszyć, printy i galanterię. Często to właśnie tego rodzaju szczegóły decydują o charakterze całego zestawu.

Diabeł tkwi w szczegółach
Stonowane stylizacje są bardzo eleganckie, jednak łatwo może wkraść się do nich nuda. Aby tak się nie stało, wybierz choć jeden kontrastowy element, nawet niewielki. Ciekawym rozwiązaniem będzie klasyczna biała koszula z kontrastową nicią przy guzikach - dzięki niej ten typowy element garderoby nabiera zupełnie innego, nowoczesnego charakteru.

Reklama

To dobra propozycja zwłaszcza dla panów zobowiązanych dresscodem, którzy na co dzień nie mogą podkreślać swojego stylu wyrazistymi kolorami. Uwagę z pewnością zwróci również marynarka z kontrastowymi, kolorowymi guzikami i wyraźnie odcinającym się przeszyciem AMF. Choć to tylko detale, w moment potrafią one zmienić odbiór całej stylizacji!

Nie bój się wzorów
Jak w prosty sposób ożywić klasyczną, jednolitą stylizację? Na przykład z wykorzystaniem wzorzystej poszetki. Printy są niekwestionowanym hitem tego sezonu, niezależnie od tego czy są to groszki, kwiaty czy paski. Pamiętajmy przy tym, że motywy roślinne nie są zarezerwowane wyłącznie dla pań. Nie bójmy się łączenia ze sobą różnych wzorów - o ile są one utrzymane w podobnej kolorystyce.

Do granatowo-czerwonej poszetki dobierzmy więc muchę lub  krawat w paski w takich samych odcieniach. "Efekt wow" gwarantowany!

Popatrz w dół
Często do tego stopnia koncentrujemy się na ubraniach, że zupełnie zapominamy o obuwiu. Tymczasem, wbrew pozorom, to właśnie buty mogą zagrać pierwsze skrzypce w stylizacji.  Jeśli chcemy, aby nasze obuwie w znaczący sposób wyróżniało się na tle całego looku, dobierzmy je na zasadzie kontrastu (na przykład ciemne buty do jasnobieskiego garnituru).

Jeśli wolimy, by obuwie nie odcinało się zbytnio od reszty stylizacji, postawmy na parę w kolorze marynarki. Dodatkowym akcentem niech będą kolorowe sznurówki.

Z paskiem za pan brat
Znaczącym elementem stylizacji może być również pasek, czyli dodatek będący często dobierany bez większej refleksji i w pośpiechu. Jeżeli zależy nam na perfekcyjnym, kompletnym looku, absolutnie nie powinniśmy pozbawiać go znaczenia. Stwórzmy zestaw, w którym pasek kontrastuje ze spodniami - na przykład do kremowych chinosów dobierzmy pasek w odcieniu czekolady. I pamiętajmy, że wbrew powszechnemu przekonaniu obuwie i pasek nie muszą być w tym samym kolorze.

Istotny detal
Sposób, w jaki rękawy marynarki zakrywają mankiety koszuli może dla wielu wydać się nieistotnym szczegółem, w rzeczywistości jednak jest to detal, który w znaczący sposób wpływa na schludny i przemyślany wygląd całej stylizacji. Pamiętajmy zatem, że mankiety koszuli powinny nieznacznie wystawać spod rękawów marynarki (od 1 do 2 centymetrów) i sięgać nasady kciuka - warto zwracać na tu uwagę.

Jeżeli mamy wątpliwości, warto sięgnąć po poradę eksperta. W doborze odpowiedniej długości na pewno pomoże wykwalifikowana obsługa.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje