Reklama

Zegarkowy savoir vivre - jak dobrać odpowiedni czasomierz do okazji?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że twój zegarek może pomóc Ci w negocjacjach biznesowych lub zaprzepaścić szansę na nowy kontrakt? Czy wiesz, jaki czasomierz dobrać do smokingu, a jaki najlepiej założyć do codziennego stroju?

Design czasomierza, jego kolorystyka i wielkość mają znaczenie większe, niż do tej pory Ci się wydawało. Podsuwamy kilka złotych zasad zegarkowego savoir vivre’u, które pomogą Ci uniknąć nieprzyjemnych w skutkach błędów.

Reklama

Z pewnością wiesz, że dobór odpowiedniego stroju do konkretnej okazji to jedna z najważniejszych zasad kultury osobistej. Ale czy zawsze pamiętasz o tym, by zamieniając w weekend garnitur na nieformalny strój przebrać również swój nadgarstek?

W sferze męskich dodatków również obowiązują pewne zasady, o których warto wiedzieć. Dobrze (lub źle!) dobrany zegarek mówi o tobie więcej, niż mogłoby Ci się wydawać. Czasomierz podkreśla gust, styl i status materialny swojego właściciela. Może też jednak przekreślić twoją szansę na nowy kontrakt biznesowy czy spowodować spadek zaufania do twojej osoby. Jak właściwie dopasować zegarek, by uniknąć nieprzyjemnych w skutkach błędów?

Strój formalny: eleganckie garnitury, fraki i smokingi

Oficjalne biznesowe bankiety, uroczyste gale czy ślub. Jeśli przynajmniej na jednym z podobnych wydarzeń znajdziesz się w najbliższym czasie, powinieneś zainwestować w odpowiedni zegarek, by uniknąć nieprzyjemnego faux pas. Zasada jest taka, że zegarek kieszonkowy, mocowany do kamizelki za pomocą łańcuszka o delikatnym splocie jest zawsze najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem klasycznych czasomierzy noszonych na nadgarstku, pamiętaj, żeby również wybrać model adekwatny do okazji.

Na takich okolicznościach, mile widziane są zegarki na srebrnych bransoletach, z kopertą w tym samym kolorze oraz czarną tarczą (np. Atlantic Super De Luxe, Atlantic Seabreeze lub Bulova Classic). Najlepiej sprawdzi się minimalistyczny model z okrągłą tarczą i cyferblatem bez dodatkowych elementów graficznych czy ozdobników.

Zwróć uwagę na kopertę i szkiełko - najlepiej, by ta część zegarka była jak najbardziej płaska, aby idealnie zmieściła się pod mankietem eleganckiej koszuli. W przypadku oficjalnych strojów obowiązuje jedna żelazna zasada: "im mniej, tym lepiej".

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zegarek | Atlantic | Bulova

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje