Reklama

W czym do ślubu - garnitur a może smoking? Salony ślubne nie tylko dla Pań!

Mężczyna powinien postawić na klasykę - smoking lub garnitur /Adobe Stock

W tym wyjątkowym dniu oczy wszystkich zwrócone są na Parę Młodą. Właśnie dlatego suknia ślubna Panny Młodej i strój Pana Młodego muszą być idealnie dopasowane. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy mężczyzna powinien zdecydować się na garnitur czy smoking?

Reklama

Mniej znaczy więcej!

Ta zasada jest cały czas aktualna w przypadku stroju ślubnego dla mężczyzny. O ile kobiety mogą pozwolić sobie na stosowanie rozmaitych dodatków, występujących na sukni, czy też wpiętych we włosy, o tyle dla Pana Młodego jest wyznaczony ścisły dresscode. Wiadomo, że coś ekstrawagancja zawsze kusi, trzeba jednak pamiętać o tym, że ślub nie jest najlepszym miejscem na eksperymenty. To co na początku może się podobać np. połyskujący materiał w niecodziennym kolorze, to na zdjęciach ślubnych, czy w porównaniu ze strojem zaproszonych gości już nie koniecznie będzie tak dobrze wyglądało. Wpadka Pana Młodego będzie uwieczniona na fotografiach, filmach, a także zostanie w pamięci uczestników uroczystości. Właśnie dlatego szalone kolory, czy niecodzienne tkaniny lepiej zostawić na inne okazje. W przypadku ślubu niezastąpiona jest klasyka!

Co mają w ofercie salony ślubne?

Reklama

Garnitur i smoking to klasyka, którą z całą pewnością znajdziecie w salonach ślubnych. Występuje między nimi kilka istotnych różnic, na które należy zwrócić uwagę, by nie popełnić faux pas. Tak więc warto pamiętać, iż ogólnie przyjęte zasady mówią, że garnitur można nosić przez cały dzień, natomiast smoking przewidziany jest na wieczór (od 18-nastej). Ten pierwszy będzie dużo bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli decyzja padnie na stosowny kolor (granat, szarość, czerń). Natomiast jeśli chodzi o dodatki, to do obu modeli pasują kamizelki, białe koszule, muchy, białe poszetki, szelki, a także buty typu oxford.

Wyłącznie dla smokingu przeznaczone są z kolei: pas smokingowy i buty lakierki. Do garnitury sprawdzą się za to krawat i pasek. Co do koloru samego stroju to smoking powinien być czarny. Na tym koniec jeśli chodzi o ten element garderoby.

Więcej możliwości daje kupno garnituru. Za najbardziej uniwersalny uznaje się ciemny granat. Będzie on pasował na większość okazji, urodziny, rocznice, a także spotkania biznesowe. Garnitur czarny poza ślubem sprawdzi się na spotkaniach odbywających się w porach wieczornych, a także na smutnych uroczystościach jakimi są pogrzeby. Kolorem, na który warto jeszcze zwrócić uwagę będzie szary występujący również w odcieniach navy oraz grafit. Barwy te sprawdzą się tak w stylizacji Pana Młodego jak i na bankiecie, czy rozmowach biznesowych. Odradza się natomiast zakup garnituru w kolorach ziemi (brązowy, beżowy). Te wpasowują się tylko w niezobowiązujące spotkania, do których zdecydowanie nie należy własny ślub. 

Salony ślubne - tam znajdziesz elegancki strój

Jak już ustaliliśmy, w przypadku męskiego stroju ślubnego najlepiej sprawdzi się klasyka. Elegancki krój, kolor, a także odpowiednio skomponowane dodatki w postaci muchy, krawata, poszetki, kamizelki będą doskonałym wyborem. Warto jeszcze przyjrzeć się różnicom technicznym występującym między garniturem, a smokingiem. Ten pierwszy będzie miał proste bądź szpiczaste wyłogi, proste bez patek lub proste z patkami kieszenie, jak również jeden, dwa, a nawet trzy guziki. W przypadku smokingu wyłogi są szpiczaste lub szalowe zawsze wyłożone połyskliwą satyną, kieszenie proste bez patek i tylko jeden guzik.

- Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakup garnituru w kolorze granatu z dwoma guzikami, prostymi klapami, prostą kieszonką piersiową oraz kieszeniami z patkami (można je schować do środka, by podkreślić formalny charakter uroczystości) - tłumaczy Katarzyna Zupka, Wedding Planner z wedding.pl. Zakup smokingu natomiast będzie dobry dla Panów lubiących uczestniczyć w wieczornych uroczystościach. Bowiem jeszcze tylko na nich sprawdzi się ten rodzaj garderoby. Każdy model należy przymierzyć w odwiedzanym salonie ślubnym i poprosić o ewentualne korekty, by jak najlepiej układał się na sylwetce.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: modny ślub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje