Reklama

Niezbędnik kierowcy zmieści się w kieszeni. Do czego przyda się multitool?

Niespodziewana awaria samochodu wymaga od ciebie szybkiej reakcji? Niewzruszony wyciągasz z bagażnika podręczny zestaw naprawczy, w końcu przezorny zawsze ubezpieczony. I właśnie w tym momencie odkrywasz brak tej jednej drobnej rzeczy.

Reklama

Do niedawna jedynym znanym wszystkim narzędziem wielofunkcyjnym był szwajcarski scyzoryk. Czerwona rączka skrywająca nożyk, piłę i śrubokręt była przydatnym gadżetem wielu mężczyzn. Dzisiejsze multitoole znacznie różnią się od znanych nam narzędzi nie tylko kształtem. Posiadają także wiele specjalistycznych funkcji. Nie znajdziemy w nich już  tylko korkociągów czy pilników do paznokci. Rynek oferuje specjalistyczne narzędzia odpowiadające potrzebom konkretnych grup. Przydatny dla siebie gadżet znajdą zarówno rowerzyści (urządzenie może zawierać uniwersalne klucze, drobny łom do podważania opon),  jak i fani surwiwalu (znajdziemy tu między innymi nóż z piłką czy krzesiwo). Oczywiście istnieje taki niezbędnik w wersji dla fanów motoryzacji. Jednym z takich narzędzi jest Swiss Tech multitool kierowcy, dostępny w dwóch wersjach: BodyGard 5 w 1 oraz BodyGard XL 7 w 1, dostępny w sklepie CQB.pl.

Reklama

Jakie są jego zalety? Wielofunkcyjne breloki wykonane z mocnych tworzyw dają kierowcy nie tylko gwarancję solidnej jakości wykonania. To także pewność, że będą one  wytrzymałe, a co za tym idzie - niezawodne. Tego rodzaju narzędzia kupimy już za ok. 30-50zł, a w niespodziewanych sytuacjach mogą okazać się wręcz nieocenione. Do czego mogą się przydać w samochodzie?

W razie wypadku - zbić szybę i...

Gaśnica, koło zapasowe, trójkąt, kamizelka odblaskowa czy apteczka to wyposażenie, które przeważnie przewozimy w swoim samochodzie. Część z nich jest wymagana przez prawo, część wynika z troski o bezpieczeństwo i chęci bycia przygotowanym na niespodziewane sytuacje. Jakie narzędzia powinien mieć ze sobą kierowca, aby móc zadziałać sprawnie w problematycznych sytuacjach?

W tak granicznej sytuacji jaką jest wypadek samochodowy warto mieć w zasięgu ręki urządzenie, które pozwoli wydostać się z niebezpiecznej sytuacji. Multitool dla kierowców jest wyposażony w zbijak do szyb, który może ułatwić wydostanie się z pojazdu. Dzięki temu, że urządzenie może zostać przypięte jako brelok do kluczy, zyskujemy pewność, że zawsze jest w pobliżu.

Stłuczka może uszkodzić blokadę pasów bezpieczeństwa. Do wyswobodzenia się z nich z pewnością przyda się specjalistyczne ostrze do cięcia. W samochodzie przeważnie nie wozimy ze sobą noża  - mogłoby to zresztą być nierozsądne ze względów bezpieczeństwa - a dodatkowo, używając ostrza znajdującego się bezpiecznie w osłonie multoola ograniczamy możliwość przypadkowego skaleczenia się. Wezwanie pomocy w nieznanej okolicy może być łatwiejsza także za pomocą sygnału dźwiękowego. Wiele multitooli posiada możliwość uruchomienia alarmu dźwiękowego o bardzo wysokim tonie, co nie tylko pomoże wezwać pomoc ale może odstraszyć napastnika w razie potencjalnego napadu.

Zawsze widoczny

Coś wypadło ci z ręki, nie możesz tego znaleźć na podłodze samochodu czy w bagażniku? Światła wewnątrz pojazdu nie zawsze pomogą uważnie zajrzeć w każdy zakamarek. Dobry multitool dla kierowcy z pewnością będzie posiadał latarkę z białym światłem. Ułatwi ona nie tylko znajdowanie zgubionych przedmiotów. Będzie pomocna także w przypadku potrzeby sprawdzenia, czy zaparkowany zbyt blisko samochód na pewno nie zarysował nam karoserii.

Warto zdecydować się na urządzenie posiadające możliwość emitowania sygnałów świetlnych. Czerwone światła sygnalizacyjne z pewnością przydadzą się w sytuacji, gdy będziemy chcieli być widoczni w ciemności na poboczu. W taką funkcję są wyposażone min. wspomniane multitoole BodyGard 5 w 1 oraz BodyGard XL 7 w 1 dostępne w sklepie CQB.pl.

Sprawdź się!

Przed wyruszeniem w dłuższą trasę każdy odpowiedzialny kierowca z pewnością wykona dokładny przegląd samochodu. Uzupełnienie płynów eksploatacyjnych, weryfikacja klocków hamulcowych... Warto także zadbać o stan pojazdu na co dzień.

Aby bezpiecznie poruszać się po drogach, należy zwracać szczególną uwagę na stan ogumienia pojazdu. Warto wyposażyć się w narzędzie, które pomoże kierowcy samodzielnie sprawdzać czy opony w aucie są sprawne i gotowe do pokonywania odległości. W multitoolu przeznaczonym dla kierowcy możemy znaleźć miernik ciśnienia powietrza w oponach. Dodatkowo przydatny okaże się z pewnością miernik zużycia bieżnika opony.


Zawsze pod ręką

W niewielkim i lekkim przedmiocie, jakim jest multitool, znajdziemy kilka uniwersalnych narzędzi. Multitoole to urządzenia skonstruowane tak, aby ich funkcje były dla użytkownika łatwo dostępne oraz proste w obsłudze. Posługiwanie się nim w trudnych sytuacjach powinno być intuicyjne. Wiele tego rodzaju narzędzi posiada możliwość używania ich jako breloka do kluczy. Za pomocą metalowego kółka można zamontować je tak, aby mieć pewność, że będzie zawsze w pobliżu. Warto więc rozważyć zaopatrzenie w ten niewielki sprzęt, który nie kosztuje dużo, a może okazać się nieoceniony.


Artykuł powstał we współpracy z firmą CQB TACTICAL


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje