Reklama

Nat-2: Wegańskie buty o zapachu... drewna

​Drewniane buty? Mogą wyglądać o wiele lepiej, niż toporne chodaki, które przyjdą zapewne na myśl większości z was. Oto nat-2, wegańskie trampki zrobione niemal w całości z drewna.

Stuprocentowo wegańskie, wykonane nawet w 90 procentach z drewna - opisuje swój produkt niemiecka firma nat-2, określająca się mianem producenta trampek z wyższej półki.

Nat-2 szczyci się specjalną technologią, która sprawia, że ich drewniane buty nie wyglądają niczym holenderskie chodaki, lecz przypominają zwykłe, skórzane trampki. Drewno nakładane jest na organiczną bawełnę tak, że całość tworzy miękką i giętką całość, przypominającą w dotyku skórę.

Wizualny efekt również zaskakuje - faktura drewna widoczna jest gołym okiem, a zapach kory to coś, czego nie odnajdziemy w butach wykonanych z innych materiałów.

Jeśli ktoś jest zatwardziałym weganinem, z pewnością doceni fakt, że buty nat-2 produkowane są z drewna pozyskiwanego z "etycznie zarządzanych" lasów, z poszanowaniem całego ekosystemu.

Rodzaje drewna wykorzystywanego przez producenta to: jesion, brzoza, orzech, wiśnia, wiąz, tulipanowiec amerykański, buk i klon.

Wyściółka wewnątrz buta to antybakteryjna wkładka z korka. Klej nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, z kolei podeszwa wykonana jest z naturalnej gumy. Dla lepszej widoczności i futurystycznego wyglądu, w niektórych modelach umieszczono odblaskowe wstawki.

Cena tych przyjaznych środowisku butów nie najeży jednak do najprzyjaźniejszych portfelowi. Za parę trzeba zapłacić co najmniej 299 euro.

East News

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje