Reklama

Kino dla wymagających

QDVD to nowa jakość na polskim rynku. Na kolekcję składają się najbardziej poszukiwane filmy, wydane z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Dodatkową atrakcją płyt QDVD jest fakt, że zawarte na nich filmy mają poprawiony cyfrowo obraz i dźwięk, a ich wydania wzbogacone są o atrakcyjne dodatki, często stworzone specjalnie na potrzeby wydania płytowego, takie jak: reportaże o powstawaniu filmu, komentarze twórców, różne wersje zwiastunów filmowych, sylwetki aktorów i twórców, odnalezione w archiwach niepublikowane sceny.

Reklama

W kwietniu na QDVD pojawiły się obrazy "Ucieczka z Nowego Jorku", "Cebulowe pole", "Maksymalne przyspieszenie", "Zbrodnie serca".

"Ucieczka z Nowego Jorku". W 1988 przestępczość w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 400 procent. Otoczona wielkim murem wyspa Manhattan stała się największym na świecie więzieniem o zaostrzonym rygorze. Policja i wojsko szczelnie otaczają wyspę. W środku nie ma strażników, tylko więźniowie w stworzonym przez siebie świecie. Zasady są proste. Kto raz tam trafi, już z stamtąd nie wychodzi.
Jest rok 1997. Samolot wiozący prezydenta Stanów Zjednoczonych zmuszony jest do awaryjnego lądowania na Manhattanie. Głowa państwa zostaje uprowadzona przez więźniów. Na jego ratunek rusza więzień Snake Plissken, były komandos i bohater wojenny, który w zamian za wykonanie misji ma otrzymać wolność.

"Cebulowe pole" to oparty na faktach mroczny thriller Harolda Beckera.
Greg Powell został wydalony z policji za brutalne metody i trudności z panowaniem nad sobą. Teraz żyje na granicy prawa, utrzymując się z drobnych przestępstw. Podczas nocnych przygotowań do włamania zostaje wraz ze wspólnikiem zatrzymany przez patrol policji. Pod wpływem paniki obezwładnia policjantów i uprowadza ich na odludne cebulowe pole. Tam dokonuje koszmarnej zbrodni. Następnego dnia o świcie policja całego stanu rusza w pościg za Powellem i jego wspólnikiem.

"Maksymalne przyspieszenie". 19 czerwca, o godzinie 9:47 Ziemia wchodzi w zasięg ogona komety Rhea-M. Od tej chwili na całej planecie zaczynają dziać się dziwne i przerażające rzeczy. Wszystkie urządzenia mechaniczne, począwszy od tosterów a skończywszy na samolotach, buntują się przeciw człowiekowi. Opanowuje je niepohamowana żądza krwi. Ludzie pozbawieni wszelkich zdobyczy cywilizacji zaczynają ginąć jak muchy, zabijani przez samochody, elektryczne piły, czy spadające samoloty. W tym czasie grupa straceńców uwięzionych na pewnej stacji benzynowej toczy swój własny bój o przetrwanie z setką wrogo usposobionych ciężarówek i wojskowych pojazdów.

"Zbrodnie serca" to film Bruce'a Beresforda.
Trzy siostry - Babe, Lenny i Meg - spotykają się po latach, gdy najmłodsza z nich zostaje aresztowana za próbę zabicia męża. Najstarsza, Lenny, to ­kobieta stateczna i opanowana, która poświęciła się rodzinie, podczas gdy Meg wiedzie emocjonujący żywot w Hollywood. Spotkanie tak różnych osobowości wywołuje mnóstwo zabawnych sytuacji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wymagać | filmy | kino | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje