Reklama

Jakie buty powinien mieć każdy facet?

Jedna para butów, którą możesz nosić zawsze i wszędzie? Coś takiego nie istnieje. Prawdziwy mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie kilka par obuwia i używać ich stosownie do danej okazji. W naszym poradniku znajdziesz propozycje butów, które po prostu warto mieć.

W niektórych krajach mówi się, że Polaka rozpoznać można po butach. I jest w tym ziarnko prawdy, choć nie można uznawać tego za komplement. Mężczyźni w Polsce zwykle nie przywiązują dużej wagi do swojego obuwia. A to duży błąd. Dobrze dobrane, pozwoli nam poczuć się komfortowo i wyglądać elegancko w każdej sytuacji. Jeśli nie wiesz zatem, jak szukać butów dla siebie, które i do czego założyć - ten poradnik jest dla ciebie. Miejmy nadzieję, że pomoże ci uzupełnić garderobę i właściwie wydać pieniądze.
 
Jest kilka generalnych rad przy kupowaniu butów. Przede wszystkim: powinny być one wykonane z dobrej jakości materiałów. Najlepiej oczywiście, żeby warstwa wierzchnia, jak i wkładka wewnętrzna wykonane były ze skóry. To jak dotąd najlepszy materiał, z którego można wykonać porządne, klasyczne buty. Wyjątek robimy tylko dla obuwia sportowego, które może być zrobione z materiałów syntetycznych.

Inna, przeważnie sprawdzająca się zasada to taka, że im więcej wydasz na porządne buty, tym dłużej ci one posłużą. Ale jeśli już wydajemy sporą sumkę na obuwie, to upewnijmy się że jest to klasyczny fason, który nie wyjdzie z mody po jednym sezonie. Obuwiowe szafki pełne są bowiem wyjściowych "laczków", w których dziś wstyd pokazać się na ulicy, natomiast klasyka potrafi przetrwać długie dziesięciolecia. Najpopularniejsze fasony niewiele różnią się dziś od tych, które wychodziły spod ręki wytrawnych szewców w początkach ubiegłego stulecia.

Ważną rzeczą jest, by obuwie dopasować do ubrań, które nosimy najczęściej. Jeśli wybieramy się do sklepu, pomyślmy, aby włożyć na siebie zestaw, do którego dobierzemy odpowiednią parę butów.

Nie zapomnijcie też o najważniejszym! But powinien być WYGODNY. Wasza stopa spędzać w nim będzie kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. Jeśli nie chcecie zrobić jej krzywdy, zadbajcie o jej komfort. Dobrze dobrany rozmiar i odpowiedni fason, to w przypadku obuwiowych zakupów więcej niż połowa sukcesu.

Nasz poradnik podzieliliśmy na dwie części-fotogalerie. W pierwszej prezentujemy buty klasyczne, w drugiej sportowe i takie o sportowym rodowodzie. Przy każdym modelu obuwia zamieściliśmy krótki opis. Zapraszamy do oglądania i komentowania!

Reklama


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: buty | modne buty | lakierki | klasyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje