Reklama

Czy facet powinien farbować włosy?

Farbowanie włosów przez wiele lat było zarezerwowane dla kobiet i punków. Obecnie coraz częściej można spotkać mężczyzn, którzy nakładają farbę na włosy. Robią to głównie, aby „zatrzymać” młodość. Jednak skutki czasem bywają opłakane i bardziej groteskowe, niż ratujące wygląd.

Niestety świat wciąż się zmienia i kult młodości zyskuje coraz więcej zwolenników. Każdy dąży do perfekcji i okazuje się, że wygląd odgrywa coraz większą rolę. Stąd rosnąca tendencja do dbałości o wygląd. Jednym z objawów jest farbowanie włosów.

Reklama

W Polsce do tej pory można było spotkać starszych panów w szortach, którzy ratowali swą "nieoczekiwaną" siwiznę damskimi farbami do włosów. Wyglądało to co najmniej komicznie. Trend wśród młodszego pokolenia rozpoczął ekscentryczny Michał Wiśniewski i Piotr Rubik. Dziś można zobaczyć na ulicach coraz większą rzeszę mężczyzn z nałożoną na włosy farbą.

Firmy kosmetyczne, dostosowując się do potrzeb rynku, oferują już saszetki koloryzujące i farby specjalnie przeznaczone dla mężczyzn. Pojawiły się też preparaty odsiwiające, które przywracają naturalny kolor włosów. Preparat zawiera składniki, które naturalnie barwią włosy. W niektórych salonach fryzjerskich można już sobie taką usługę zamówić.

Największą zmorą są starsi panowie, którzy starają się ukryć swój wiek i zamiast się odmłodzić wyglądają nienaturalnie i jeszcze bardziej zwracają uwagę na wiek. Należy też zwrócić uwagę na odpowiedni odcień farby. Powinno się unikać zbyt drastycznych zmian. I zbyt nienaturalnych kolorów. Chyba, że jest się zbuntowanym nastolatkiem z kapeli punkowej.

Na rynku jest wiele preparatów dla mężczyzn chcących zmienić kolor włosów. Od saszetek koloryzujących, przez farby, aż do specjalnych płynów na bazie naturalnych składników. Jednak zanim sami weźmiemy sprawę w swoje ręce,  powinniśmy się udać do specjalisty. Najlepiej do salonu fryzjerskiego, albo po prostu poprosić o pomoc przedstawicielkę płci pięknej. One na pewno znają się na rzeczy lepiej niż faceci.

Uważacie, że mężczyźnie przystoi farbować włosy? Wypowiedzcie się na forum.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: farbowanie włosów | facet | malowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje