Reklama

Chcesz być na czasie i zawsze o czasie? Zainwestuj w stylowy zegarek!

Jak mówi stare powiedzenie „punktualność jest grzecznością królów”, czyli wartością, która charakteryzuje ludzi okazujących szacunek dla czasu innych. Jest cechą, która nigdy nie wyjdzie z użycia, zarówno w relacjach prywatnych, jak i zawodowych. Jeszcze do niedawna uważało się, że noszenie zegarka jest zbędne – w końcu godzinę możemy sprawdzić na tablecie czy smartfonie. Obecnie zegarek służy nie tylko do odmierzania czasu, ale stał się dodatkiem, który z jednej strony dodaje dyskretnego męskiego uroku, a z drugiej podkreśla prestiż i pozycję społeczną właściciela.

Odpowiedni zegarek podstawą każdej stylizacji

Reklama

Wybór odpowiedniego czasomierza nie jest wcale prostą sprawą. Musisz zastanowić się, jakie parametry Cię interesują, jaki styl ubierania najbardziej lubisz, a także podczas jakiej okazji będzie on odmierzał szczęśliwe chwile.  Zegarek musi pasować do Twojego wizerunku.  Na spotkanie biznesowe czy na ważną rozmowę o pracę warto wybrać wizytowy, klasyczny zegarek na skórzanym pasku, którego podstawowym elementem powinna być czytelna tarcza. Powinna go charakteryzować wygoda i brak zbędnych ozdób.

Wprost przeciwnie do zegarka wieczorowego, który swą ozdobną formą może podkreślić doniosłość chwili, takiej jak ślub czy rodzinne przyjęcie. Wygoda w jego przypadku stanowi cechę drugoplanową, choć oczywiście nie możesz o niej zupełnie zapomnieć.  Tarcza w  tym przypadku może być odrobinę większa niż w klasycznym modelu. Jeżeli natomiast najczęściej towarzyszy Ci styl casualowy bądź sportowy, warto zainwestować w zegarek sportowy, który charakteryzuje się największą różnorodnością spośród wszystkich wymienionych.

Materiały, z których najczęściej jest wykonany to kauczuk, guma lub poliuretan. Cechują go wytrzymałość i często wodoodporność. Zazwyczaj ma wiele interesujących dodatkowych funkcji, m.in. stoper, krokomierz itd. Wybierając go, możesz pozwolić sobie na nieco odważniejsze kolory. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z ich nadmiarem, bo możesz w ten sposób uzyskać przerysowaną stylizację, czyli efekt odwrotny do zamierzonego.

Najbardziej popularną grupą zegarków są zegarki codzienne, zwane przez niektórych uniwersalnymi. Zajmują miejsce pomiędzy zegarkami klasycznymi, a sportowymi. Ich tarcze mają więcej elementów niż klasyczne, ale nie są tak bogate jak sportowe. Natomiast mocowanie na nadgarstku może mieć formę skórzanego lub nylonowego paska czy bransolety.

Elementy ,,duszy” zegarka

Wybierając zegarek, zastanów się, na jaki przedział cenowy możesz sobie pozwolić. Czy interesuje Cię jeden produkt konkretnej marki, czy wolisz zakupić przykładowo trzy różnego rodzaju zegarki, ale w niższych cenach. Sercem zegarka jest jego mechanizm odpowiadający za wszystkie funkcje. Wyróżnić można mechanizm klasyczny, który na pewno zainteresuje panów lubiących tradycję. Mechanizm automatyczny, kwarcowy, a także automatyczno-kwarcowy jest zaś odpowiedni dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu, gdyż nie trzeba wymieniać w nim baterii.

Nie zapominaj o wyglądzie tarczy i szkiełku, które ma za zadanie ją chronić. Najbardziej wytrzymałe są szkiełka szafirowe, stosowane w zegarkach z tak zwanej wyższej półki. W produktach ze średniej i niższej półki cenowej stosowane są szkiełka mineralne i wykonane z syntetycznego szkła. Zastanawiając się nad tarczą, zwróć uwagę na jej funkcjonalność, przejrzyste ułożenie wszystkich elementów oraz podświetlenie, które stosowane jest zwłaszcza w zegarkach sportowych.

Materiał, z którego wykonana jest koperta zegarka w większości decyduje o jego jakości. Najczęściej wykonana jest ze stali, ale zastosowanie mają tu także złoto, platyna, tytan oraz ceramika. Wybierając zegarek, weź pod uwagę nie tylko jego parametry i wygląd, ale także Twoją fizjonomię. Dopasuj wielkość koperty do nadgarstka, by nie była zbyt masywna lub zbyt mała.


materiał zewnętrzny

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zegarek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje