Reklama

Black Squid Jacket: Bioniczna kurtka, która oszuka twój wzrok

Fot. Vollebak.com /materiały prasowe

Nazywa się The Black Squid Jacket i mocno aspiruje do miana największego odzieżowo-techologicznego przeboju tego roku. Zaprojektowana przez firmę Vollebak w pełni wodo i wiatroodporna kurtka ma jeszcze jedną funkcję, która po prostu niszczy konkurencję: potrafi zmieniać kolory.

Reklama

Tak, dobrze przeczytaliście. W procesie produkcji materiału, twórcy kurtki prześledzili 500 milionów lat ewolucji kałamarnicy, która w obliczu zagrożenia potrafi zmieniać kolor skóry i za pomocą lasera, żywicy i miliardów mikroskopijnych szklanych kulek o "zakłócającej" strukturze stworzyli parkę, która oszukuje ludzkie oko.

W słabym świetle wygląda jak ciemna plama rozlanego oleju. Ale pod wpływem mocnego światła, zaczynają się dziać rzeczy niesamowite. W zetknięciu z promieniami słonecznymi materiał nabiera (oczywiście wizualnie) charakteru płynnego metalu i może patrzącemu nieźle namieszać w głowie.

Niepokojące wrażenie, jakie odnosisz, patrząc na kurtkę, spowodowane jest tym, że materiał nie tyle odbija, co rozprasza światło. W rezultacie, opalizujący kolor może wydawać się każdym kolorem na raz i jednocześnie różnym, pod każdym kątem.

Oczywiście nie jest to jeszcze poziom kamuflażu, jak u obcego, którego w "Predatorze" ścigał Arnold Schwarzenegger, ale i tak mówimy o dużym kroku naprzód.

Reklama

Sami przedstawiciele Vollebaka zastrzegają, że The Black Squid Jacket nie naśladuje niewidzialności, a stawia na hiperwidoczność. Chodzi bowiem o to, by nosząc kurtkę na przykład na stoku narciarskim, "odstraszać" innych jego użytkowników poprzez bycie najlepiej widoczną osobą w okolicy.

"Bioniczna" kurtka nie jest tylko i wyłącznie technologiczną ciekawostką. Można ją kupić online w cenie 895 euro. Cena nie należy do najniższych, ale klientów nie brakuje. W momencie pisania tych słów wykupione były 4 z 6 rozmiarów Black Squid Jacket.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje