Reklama

Top 4 najpopularniejszych gogli VR

Marzysz o wakacjach na Mauritiusie i nurkowaniu z rekinami? A może posłuchałbyś na żywo koncertu The Rolling Stones? Nic prostszego! Gogle VR przeniosą Cię gdziekolwiek zechcesz. Wirtualna rzeczywistość jest już na wyciągnięcie ręki. Wystarczy po nią sięgnąć.

Jeszcze do niedawna świat wirtualny był domeną filmów science-fiction. Dzisiaj możesz znaleźć się w samym centrum wydarzeń, nie wychodząc z domu. Uczestniczyć w wydarzeniach i odwiedzać miejsca oddalone od Ciebie o setki tysięcy kilometrów w zaledwie sekundę. Taką możliwość dają Ci gogle VR. 

Reklama

Chcesz wesprzeć swoją drużynę na bramce lub zobaczyć Nowy Jork z lotu ptaka? Takich emocji dostarczą Ci coraz popularniejsze na rynku gogle Gear VR. Cena okularów wcale nie jest tak wysoka jak myślisz i może sobie na nie pozwolić praktycznie każdy. Jedyny warunek to posiadanie smartfona Samsung Galaxy S6 i S7. A jeśli wolisz zatracić się w świecie gier komputerowych, wypróbuj gogle Sony PlayStation VR. W przeciwieństwie do gogli Gear VR, nie musisz mieć telefonu, żeby z nich korzystać, jednak musisz zaopatrzyć się w konsolę PlayStation 4. 

Sprawdź nasze zestawienie i sam zdecyduj, które okulary będą dla Ciebie najlepsze.

1. Samsung - Gogle Gear VR

Cena: ok. 500 zł

Możesz na nich zarówno oglądać filmy, zdjęcia, jak i grać w gry. Działają ze smartfonem Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S7 lub Galaxy S7 egde. Są niezwykle łatwe w obsłudze – wystarczy, że włożysz w nie telefon, który automatycznie ściągnie odpowiednią aplikację. Największą zaletą gogli jest to, że możesz bawić się nimi, jak długo chcesz. Smartfon nie przegrzewa się nawet po wielu godzinach używania i możesz go ładować w trakcie korzystania z gogli. Do ściągnięcia masz wiele filmów i aplikacji z biblioteki multimediów Samsunga, przeznaczonych dla gogli Gear VR. Cena sprzętu jest niska, a wrażenia warte grzechu!

2. Sony - Gogle PlayStation VR

Cena: ok. 1800 zł

Nie możesz oderwać się od swojej PlayStation 4? Gogle PlayStation VR będą jej idealnym dopełnieniem i pozwolą Ci zwiększyć wrażenia w trakcie gry. Podłącz okulary do konsoli, a na ich ekranie pojawi się obraz 360 stopni, wsparty dźwiękami 3D. Kamera, dzięki podwójnemu obiektywowi i czujnikom głębi 3D perfekcyjnie wyłapuje nawet lekki ruch głowy i szybko zmienia obraz. W trakcie gry możesz rozmawiać przez mikrofon z innymi graczami online i omawiać strategię gry. Cena sprzętu jest dość wysoka, ale to nie powinno zniechęcić cię do zakupu, jeśli posiadasz już konsolę PlayStation 4.

3. HTC i Valve - Gogle HTC Vive

Cena: ok. 4000 zł

To jedne z niewielu gogli, które pozwalają Ci bezpiecznie grać na stojąco. W zestawie oprócz okularów są czujniki, które umieszczasz na dłoniach i w rogach pokoju, kontrolujące Twój ruch. Gdy tylko niebezpiecznie blisko zbliżasz się do mebli czy ściany, momentalnie Cię o tym informują. Gogle bardzo dobrze przylegają do głowy i nie zsuwają się nawet podczas gwałtownych ruchów. Możesz kupić je na stronie internetowej producenta, chociaż ich koszt może Cię zaskoczyć. 4000 złotych to spora suma, nawet dla fana nowinek elektronicznych.

4. Oculus - Gogle Oculus Rift

Cena: ok. 4000 zł

Jeśli jesteś fanem gier stacjonarnych i najlepiej czujesz się przed ekranem komputera - to gogle dla Ciebie. Oculus Rift działają bowiem dopiero po podłączeniu do laptopa lub komputera stacjonarnego i pozwalają na pełną wrażeń zabawę, ale bez większego wysiłku. Współpracują z platformą Oculus Home, z której możesz ściągać potrzebne aplikacje. Dołączony do gogli pilot pozwala Ci zmieniać je bez zdejmowania okularów. Podobnie jak HTC Vive możesz kupić je wyłącznie na stronie  producenta. 


materiał zewnętrzny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje