​Test Faceta: Mobilny router ZTE MF910

Szybki internet w terenie? Nagła awaria sieci? Konieczność stałego dostępu do sieci na urlopie? Te problemy to pestka dla routera ZTE MF910. To mały gadżet, ale o wielkich możliwościach.

Model MF910 to większy brat testowanego przez nas wcześniej modelu MF65+. Oferuje on te same funkcje, ale jest od niego szybszy i bardziej wytrzymały. Twarde dane: z gadżetu można korzystać nieprzerwanie przez 8 godzin pobierając dane z prędkością nawet 150 mb/s, w stanie czuwania wytrzyma ono prawie tydzień, a maksymalnie z jego usług korzystać może aż 14 innych urządzeń.

Producent nie podaje tych danych na wyrost. Baterię w MF910 faktycznie trudno jest rozładować. Prędkość internetu jest oczywiście zależna od zasięgu i dostawcy. Router testowałem przy użyciu karty SIM sieci Plus. Nawet poza miastem sprawdzał się on wzorowo i to nawet wtedy, kiedy wskaźnik zasięgu na małym, ale czytelnym ekranie nie pokazywał pięciu kresek. Bez najmniejszych problemów mogłem przeglądać pocztę, Facebooka, portale internetowe i oglądać wideo w serwisie YouTube.

Zaskoczyło mnie to jak sprawnie pobrałem z Internetu plik ważący około 500 MB. W zasadzie nie odczułem różnicy w prędkości w porównaniu z tą, do której jestem przyzwyczajony, kiedy korzystam z sieci we własnym domu.

Nie spotkałem się również z problemami odnośnie konfiguracji sprzętu. To, podobnie jak w przypadku modelu MF65+, jedna z największych zalet tego routera. Całość wystarczy włączyć przytrzymując jeden przycisk. Tyle wystarczy, by móc cieszyć się dostępem do Internetu. Żaden ze smartfonów i tabletów, które "parowałem" z MF910 nie miał najmniejszych problemów ze znalezieniem i dogadaniem się z tym sprzętem. Narzekać mogę jedynie na umiejscowienie slotu na kartę SIM. Diabelnie trudno jest ją poprawnie włożyć do routera.

Całość waży 106 g, a rozmiarami jest zbliżona do paczki cukierków (104 x 65x 14.6 mm). To trochę większy kaliber niż model MF65+, ale wciąż nic nie stoi na przeszkodzie, aby router wrzucić do torby bądź plecaka lub też schować go do kieszeni kurtki. Duży plus.

MF910 to sprzęt, który spełnia wszelkie pokładane w nim nadzieje. Dostarczy on szybki internet zarówno w domku letniskowym, jak i uratuje ciebie i najbliższych współpracowników, kiedy to firmowa sieć odmówi posłuszeństwa. Co najlepsze - nie płata on figli i aż prosi się, aby zabierać go ze sobą.

Plusy:

+ bezproblemowa konfiguracja

+ poręczność

+ możliwość podłączenia aż 14 urządzeń

Minusy:

- kłopotliwe umiejscowienie slotu na kartę SIM

Parametry techniczne:

- procesor Cortex-A5 taktowany częstotliwością 1GHz

- standardowa bateria: 2300mAh

- zakres LTE 4G (FDD i TDD)

- dwa złącza anteny zewnętrznej zgodne z TS9

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje