Reklama

Rozmowa przez Skype na ekranie TV

Wideorozmowy prowadzone poprzez Skype za pośrednictwem telewizora? Jest to możliwe, gdyż taką właśnie funkcję wprowadzili czołowi producenci sprzętu w swoich topowych modelach zintegrowanych z Internetem.

Do niedawna funkcja surfowania po Internecie na dużym ekranie telewizora wydawała się szczytem możliwości odbiorników zintegrowanych z siecią. Jednak producenci sprzętu poszli o krok dalej i wprowadzili nowe rozwiązanie - wideorozmowy prowadzone poprzez aplikację Skype za pośrednictwem TV.

Reklama

To kolejna z użyteczności - po przeglądaniu treści internetowych - zarezerwowana dotychczas głównie dla komputerów, a teraz oferowana w odbiornikach telewizyjnych wiodących marek.

Rozmowa na dużym ekranie

Rozmawiając za pośrednictwem telewizora można również skorzystać z kamery internetowej, tak by rozmówca nas widział. Dla przykładu, na początku lipca 2010 roku Panasonic zaprezentował kamerę internetową kompatybilną ze swoimi wybranymi modelami telewizorów, która w ramach platformy Viera Cast pozwala prowadzić rozmowy wideo poprzez komunikator internetowy Skype. Oczywiście odbiornik TV musi być podłączony do Internetu za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN. Połączenie Skype można nawiązać z osobami korzystającymi z tej aplikacji na wybranym urządzeniu: telewizorze, komputerze czy telefonie.

Taka forma korzystania z komunikatora Skype to przede wszystkim komfort rozmowy i kontaktu z najbliższymi znajdującymi się niemal w dowolnym miejscu na świecie. Siedząc na kanapie i oglądając telewizję, możemy w każdej chwili zadzwonić do wybranej osoby lub odebrać połączenie przychodzące, które jest sygnalizowane pojawieniem się ikony. Na bieżąco ukazują się również krótkie komunikaty o dostępności poszczególnych osób z naszej listy kontaktów. Rozmowa wideo odbywa się na dużym ekranie odbiornika TV.

Telewizor w domowej sieci

Kupując nowy telewizor warto zainteresować się modelami, które umożliwiają dostęp do Internetu. Szczególnie, że mogą one łączyć się z siecią zarówno przy wykorzystaniu kabla, jak również bezprzewodowo, co pozwala na zintegrowanie ich w lokalnej sieci LAN z innymi urządzeniami domowymi. Takie rozwiązanie umożliwia na przykład oglądanie zdjęć czy filmów zapisanych na dysku jednego z domowych komputerów.

Telewizory zintegrowane z siecią są obecne na rynku już od kilku lat. Dlatego osoby chcące kupić tego typu odbiornik telewizyjny znajdą w sklepach szeroką ofertę produktową - wybierać można spośród licznych serii i rozmiarów.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje