Reklama

Porsche 911 RSR: Nawet w wersji Lego robi piorunujące wrażenie

Porsche 911 RSR po złożeniu - wbrew pozorom nie jest to proste! /INTERIA.PL

Niewiele jest marek samochodowych, które budzą takie emocje jak Porsche. Niesamowite osiągi, komfort i nietuzinkowe wzornictwo powodują, że są wręcz wymarzone dla modelarzy. Dzięki LEGO Technic można teraz zbudować Porsche 911 RSR.

Reklama

Seria LEGO Technic nie bez powodu należy do najbardziej wymagających w portfolio LEGO. Znajdziemy tutaj konstrukcje o wysokim stopniu komplikacji, odwzorowujące mechaniczne elementy rzeczywistych i wymyślonych konstrukcji. Nie inaczej jest z modelem LEGO Technic Porsche 911 RSR. Projektanci zadbali olbrzymią liczbę szczegółów. Nie dziwi zatem fakt, że model składa się aż z 1580 elementów. 

Opasła instrukcja, którą znajdziemy w pudełku, prowadzi nas na szczęście krok po kroku przez kolejne etapy konstrukcji. W jej trakcie zbudujemy m.in. sześciocylindrowy silnik czy działające zawieszenie. Z każdym kolejnym krokiem pojazd nabiera kształtów, a gotowy model prezentuje się świetnie w domu czy na biurku w pracy. Projektanci zadbali nawet o takie detale jak kopie wyświetlaczy czy mapę toru wyścigowego, na którym może poruszać się samochód.

Reklama

Jak przystało na konstrukcję LEGO Technic, także ten model jest wytrzymały. Bez problemu znosi przenoszenie z miejsca na miejsce czy nawet zabawę - o ile właściciel pozwoli komukolwiek się nim bawić. Jeśli już do tego dojdzie, zachwyca ilość elementów, które są ruchome czy otwierane, od drzwi przez kierownicę wpływającą na ustawienie kół, po silnik. 

LEGO Technic Porsche 911 RSR nie jest modelem małym. Ma 50 cm długości, 20 cm szerokości i 13 cm wysokości. Jednak dzięki gabarytom udało się zawrzeć w nim tak dużo detali. Tylko niewielką ich część pomagają zobrazować naklejki, ale większość detali oddano za pomocą części LEGO. Zastosowanie wielu z nich jest niezwykle pomysłowe i świadczy o olbrzymim kunszcie projektantów. 

Model przeznaczony jest dla osób, które są już obeznane z serią LEGO Technic. Według producenta poradzić sobie z nim powinny już dziesięcioletnie dzieci. Jest to możliwe dzięki czytelnej, charakterystycznej dla LEGO, instrukcji. Niemniej, ze względu na liczbę elementów i detali, budowa można zająć nawet kilka dni. Jednak efekt jest wart poświęconego czasu, bo gotowy model prezentuje się niesamowicie. 

LEGO Technic Porsche 911 RSR to wymarzony prezent dla fanów motoryzacji i klocków LEGO Technic. Chyba każdy chciałby móc postawić go w swoim pokoju. 


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lego | Porsche

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje