Reklama

Piramida? Statek kosmiczny? Nie, to luksusowy jacht

Czegoś takiego do poruszania się wodach mórz i oceanów jeszcze nie widzieliśmy. Jednakże z miejsca zapragnęliśmy, aby szalona wizja Jonathana Schwinge'a stała się rzeczywistością.

Projekt jachtu tego londyńskiego projektanta wygląda niczym coś żywcem wyciągnięte z filmów science-fiction (oglądaliście "Niepamięć"? Przypomnijcie sobie jej finał). Ogromna "pozamiemska" piramida unosząca się nad morskimi falami. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że kadłub nie znajduje się na powierzchni wody, ale ponad nią, co jest zasługą systemu HYSWAS (Hydrofoil Small Waterplane Area Ship).

Statek, a właściwie to jego górny pokład, "lewituje" dzięki zanurzonemu w wodzie pionowemu wspornikowi zakończonemu... kadłubem skrywającym w sobie silnik. Dzięki temu rozwiązaniu część "mieszkalna" może mieć właściwie dowolny kształt, a do tego jest bardziej przestrzenna. Schwinge postawił na inspirację starożytnym Egiptem, którą połączył z najnowszymi zdobyczami techniki.

Reklama

Sterowanie zaprojektowanym przez niego statkiem - o ile faktycznie ktoś zdecyduje się sfinansować tę fanaberię - powierzone zostanie komputerom. Utrzymanie ogromnej konstrukcji nad poziomem wody w ruchu wcale nie należy do najprostszych.

Jednocześnie takie rozwiązanie sprawi, że nawet najbardziej wrażliwi pasażerowie nie odczują symptomów choroby morskiej. Szalejące fale nie będą przecież odbijać się o kadłub wytrącając statek z równowagi.

Schwinge jest przekonany, że jego propozycja świetnie sprawdzi się w przypadku dłuższych rejsów.

Co więcej, najdłuższe trasy w jego statku będzie można pokonać szybciej, gdyż unikalna konstrukcja pozwala na rozwijanie jeszcze większych prędkości, niż w przypadku standardowych jachtów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: HYSWAS | Jonathan Schwinge | jacht

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje