Reklama

Pioneer X Damascus - damasceńska stal w scyzoryku

Szwajcarska marka Victorinox w maju 2016 r. wypuści na rynek najnowszy model scyzoryka Pioneer X z ostrzem ze stali damasceńskiej. Dzięki najwyższej jakości stali, wszechstronnym funkcjom i eleganckiemu wzornictwu, Pioneer X Damascus Limited Edition 2016, wydany w limitowanym nakładzie 5 000 sztuk, zachwyci zarówno kolekcjonerów, jak i wiernych fanów marki.

Niedawno wydany model Pioneer X to pierwszy szwajcarski nóż oficerski w historii kolekcji Pioneer wyposażony w precyzyjne nożyczki. Ta dodatkowa funkcja jest odpowiedzią szwajcarskiej marki na liczne prośby fanów, którzy chcieli połączyć elegancję i nowoczesne wzornictwo z wszechstronnością i wielofunkcyjnością.

Reklama

Niewielkie, a zarazem ostre nożyczki doskonale sprawdzą się przy wykonywaniu zadań wymagających precyzji i delikatności, jak cięcie papieru czy usunięcie luźnych nici z płaszcza. Będą niezastąpione również przy wycinaniu, otwieraniu pakunków i wielu innych czynnościach w życiu codziennym, pracy biurowej i podczas urlopu na łonie natury.

Konstruktorzy Victorinox, pierwszy raz w historii marki, oddają w ręce użytkowników scyzoryk z serii Pioneer z ostrzem z wyjątkowego tworzywa - stali damasceńskiej.

Podstawą najnowszej kolekcji Damascus Limited Edition 2016 jest nowoczesne podejście do klasyki i tradycji, które przejawia się w dwóch aspektach: po pierwsze, ostrze scyzoryka Pioneer X nie jest wykonane ze stali 1.4116, używanej standardowo, ale z odpornej na korozję i wyjątkowo wytrzymałej, wysokiej jakości stali damasceńskiej, składającej się ze 150 warstw.

Stal damasceńska stanowi symbol wieloletniej sztuki rzemieślniczej. Już w czasach starożytnych zręczni płatnerze potrafili wyrabiać z różnego rodzaju stali ostrza o wyjątkowej odporności i twardości. Wielokrotne zawijanie i skuwanie na gorąco powodowało homogenizację materiału i wymagało dużych umiejętności i poświęcenia.

Ukoronowaniem procesu wytwarzania ostrza ze stali damasceńskiej było i pozostało wykończenie. Dopiero podczas szlifowania, polerowania i wytrawiania ujawnia się charakterystyczne wzornictwo, ukazujące duszę stali.

Charakterystyczny wzór Thor Damascus, który zastosowano w nowym scyzoryku, wyprodukowany został specjalnie na potrzeby serii Damascus Limited Edition 2016. Po drugie, zamiast zwykłego koloru anodowanego srebra, charakterystyczne ryflowane okładki Alox w modelach z limitowanej edycji, zyskały wyrafinowany szary kolor z przebłyskami zieleni.

"Bez wątpienia nowa kolekcja scyzoryków Victorinox jest wyjątkowa i to w dosłownym znaczeniu tego słowa, ponieważ obejmuje tylko 5 000 ekskluzywnych i indywidualnie numerowanych modeli" - mówi Bogusław Dutkiewicz, prezes Victorinox Poland.

Uniwersalne i praktyczne stalowe ostrze Damascus oraz precyzyjne nożyczki zostały uzupełnione o rozwiertak/szpikulec, otwieracz do puszek z małym śrubokrętem i otwieracz do kapsli, który może służyć również jako śrubokręt lub przyrząd do zdejmowania izolacji.

Funkcje:

1. ostrze ze stali damasceńskiej

2. rozwiertak, szpikulec

3. otwieracz do puszek z:

4. - małym śrubokrętem

5. otwieracz do kapsli ze:

6. - śrubokrętem

7. - przyrządem do zdejmowania izolacji

8. nożyczki

9. kółko na klucze

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje