Reklama

Netswipe - nowy czytnik kart

Gdy robimy zakupy w sieci, możemy zapłacić kartą kredytową, podając jej dane. Nie jest to metoda stuprocentowo bezpieczna, więc szuka się nowych rozwiązań.

Takim może być Netswipe, czyli technika pozwalająca używać kamerki internetowej jako czytnika karty.

Reklama

Oprócz samej kamerki potrzebna jest także specjalna aplikacja. Użytkownik uruchamia ją, czeka na komunikat, w którym jest proszony o zbliżenie karty do kamery, a jednocześnie widzi na wzorze, w jaki sposób to zrobić.

Odczytanie danych z karty zajmuje około ćwierć sekundy, a gdy to się stanie, należy ręcznie wpisać składający się z trzech cyfr kod weryfikacyjny. Aplikacja Netswipe opracowywana była dwa lata przez firmę Jumio, która położyła nacisk na bezpieczeństwo.

Użyty w jej działaniu algorytm potrafi rozpoznać podróbki kart oraz hologramy. Nie byłoby to możliwe bez współpracy Jumio z firmami zajmującymi się komputerową obróbką grafiki i bankami. Dzięki temu testy przeprowadzono na ponad milionie próbnych kart płatniczych. Wyniki są na tyle dobre, że obecnie trwają prace nad mobilną wersją Netswipe, wykorzystującą kamery wbudowane w smartfony i zaawansowane telefony komórkowe.

Więcej o gadżetach i nowinkach technologicznych przeczytasz w serwisie www.nt.interia.pl

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje