Karlmann King: Znasz luksus? Tylko tak ci się wydaje...

Karlmann King - potężny luksus zamknięty w surowych kształtach /materiały prasowe

Wydaje ci się, że jeździsz luksusowym samochodem? No właśnie - tylko ci się tak wydaje. Karlmann King to wóz dla tych, którzy zawsze chcą być na samym szczycie motoryzacyjnego przepychu i bogactwa.

Reklama

Porsche, Audi, Mercedes, BMW, Lexus, czy nawet Lamborghini - wszystkie modele tych prestiżowych marek wydają się blednąć przy tym monstrum, nad powstaniem którego pracowało aż 1800 projektantów i inżynierów z całego świata!

Bazą pojazdu jest dość pospolity ford F-550, a właściwie to jego podwozie. Mając je do dyspozycji, rozpoczyna się mozolna, ręczna praca. Zbudowanie jednego egzemplarza Karlmanna Kinga to bowiem 30 tysięcy roboczogodzin!

Pod maską drzemie benzynowe V10 o pojemności 6.8 litra. Prędkość maksymalna tego masywnego potwora to jedynie 140 kilometrów na godzinę, ale w założeniu jest to bardziej pełzacz, niż sprinter. Jego główną zaletą jest możliwość pokonywania trudnego terenu w iście królewskich warunkach, jakie panują w kabinie.

Najwyższej jakości skóra, telefon stacjonarny, pokładowy sejf, wstawki z włókna węglowego, wykończenie oraz luksus rodem z filmów science-fiction. Żaden z konkurentów nie stworzył jeszcze takiego wnętrza. Konsola PS4 i system rozrywki o rozdzielczości 4k są tutaj już tylko pozłacaną wisienką na torcie.

Z zewnątrz zaś wóz wygląda, jakby był ciosany setkami małych toporków, pod nadzorem najwybitniejszych kubistów z samym Pablo Picasso na czele. Czy musimy dodawać, że istnieje opcja opancerzenia tego giganta? Oczywiście za dodatkową opłatą.

A skoro już o pieniądzach mowa - to "Król SUV-ów" skierowany jest wyłącznie do obrzydliwie bogatych możnych tego świata. Nie dziwi zatem, że producenci na miejsce jego premiery wybrali targi motoryzacyjne w Dubaju. Wiedzą dobrze, że tam zjawią się ludzie, których na wydanie prawie 4 milionów dolarów na ekscentryczny wybryk po prostu najzwyczajniej w świecie stać...

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje