Reklama

Kamil Stoch startuje z Breitling

Czołowy skoczek narciarski, Kamil Stoch został Ambasadorem prestiżowego producenta zegarków Breitling w Polsce. Nasz sportowiec już wcześniej był wielkim miłośnikiem precyzyjnych i nowoczesnych chronografów Breitling. To co ich łączy to precyzja i zamiłowanie do przestworzy.

Oficjalne ogłoszenie współpracy odbyło się podczas konferencji prasowej 4 listopada 2015 roku w Krakowie. Obecny na niej prezes marki Breitling na Austrię i Europę Wschodnią Peter Kellner przekazał Kamilowi Stochowi jeden z wiodących modeli i ikon wśród zegarków Breitling - Chronomat Airborne 41. Kontrakt jest bezterminowyi opiera się na partnerskich zasadach.

Mistrzowie precyzji

Reklama

Kamil Stoch jest jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Jego wielki talent mogliśmy podziwiać już w wygranych przez Kamila Mistrzostwach Świata w Predazzo 2013. Najlepsze było jednak wciąż przed nim. Zeszłej zimy, podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi Kamil Stoch został podwójnym Mistrzem Olimpijskim.

Miesiąc później triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wzniósł Kryształową Kulę. Wydaje się, że Kamil z łatwością łączy piękny styl skoku z doskonałą techniką. W dyscyplinie skoków narciarskich taka precyzja jest niezwykle istotna. Latanie, nie tylko na nartach,  to Kamila żywioł i wielka pasja. Licencja pilota pozostaje niespełnionym dotąd wielkim marzeniem.

Breitling - wynalazca współczesnego chronografu i prawdziwy partner światowego lotnictwa. Wyspecjalizowany w produkcji technicznych zegarków Breitling odegrał kluczową rolę w opracowaniu pierwszego chronografu na rękę i do dziś pozostaje liderem rynku w zakresie tej komplikacji zegarmistrzowskiej.

Firma, dzięki swoim wytrzymałym, niezawodnym i wysoce wydajnym instrumentom, brała także czynny udział w najważniejszych momentach podboju przestworzy. To jedyna z głównych marek zegarmistrzowskich świata, której wszystkie modele mają klasę chronometru potwierdzoną stosownym certyfikatem - świadectwem najwyższej precyzji.

Breitling to także jedna z niewielu firm na rynku produkujących automatyczne chronografy, projektowane i wytwarzane w całości we własnej manufakturze. Ta rodzinna firma pozostaje jedną z nielicznych, niezależnych, szwajcarskich marek zegarmistrzowskich.

Oficjalnym, głównym dystrybutorem marki Breitling w Polsce jest firma Apart.

Wiodące modele w kolekcji Breitling:

Navitimer

Legenda nadgarstków. Najbardziej charakterystyczny z zegarków Breitling i jeden z dziesięciu największych klasyków zegarmistrzostwa XX wieku. Obiekt kultowy wśród entuzjastów lotnictwa. Oferowany nieprzerwanie od ponad 60 lat jest nestorem dla każdego mechanicznego chronografu produkowanego na świecie.

Jego premiera w 1952 roku przypadła na okres dynamicznego rozkwitu lotnictwa cywilnego i rekreacyjnego. Navitimer szybko stał się częstym wyborem pilotów ze względu na swoją słynną funkcję okrągłego suwaka logarytmicznego, umożliwiającą przeprowadzenie wielu obliczeń w nawigacji lotniczej. Była to bardzo pomocna i pożądana cecha w erze nieelektronicznych instrumentów pokładowych.

Ten precyzyjny, pomysłowy i wydajny model stał się bezpośrednim świadkiem wielu najwspanialszych przygód w przestworzach oraz został wybrany na oficjalny zegarek AOPA - największej światowej organizacji zrzeszającej pilotów i właścicieli samolotów. Navitimer to model rozpoznawalny na pierwszy rzut oka.

Techniczny styl towarzyszy mu od początku imponującej kariery. Klienci mogą wybierać wersje ze stali lub złota, z funkcją drugiej strefy czasowej lub z pełnym kalendarzem. Model w wersji Cosmonaute był pierwszym chronografem w przestrzeni kosmicznej. To ikona stylu wśród zegarków na rękę.

Chronomat

Moc. Wydajność. Precyzja. Od dnia premiery w 1984 roku, Chronomat był punktem odniesienia w świecie mechanicznych chronografów. Ten wiodący model w kolekcji Breitling łączy silny, unikalny i wyrazisty design z cechami prawdziwego "instrumentu
dla profesjonalistów": niezawodnością, wytrzymałością, czytelnością wskazań, funkcjonalnością oraz wyjątkową wodoodpornością do poziomu 500 metrów (1650 stóp).

Chronomat, stworzony, aby towarzyszyć elicie światowych pilotów w ich imponujących wyczynach, jest wyposażany wyłącznie w automatyczne mechanizmy chronografu z manufaktury Breitling - wyjątkowe "silniki" opracowane i wytworzone w całości samodzielnie przez Breitling. Każdy z nich posiada indywidualny certyfikat chronometru COSC.

Zegarki wyróżniają się także doskonałą prezencją na nadgarstku. Emanują mocą i męskim, technicznym charakterem. Koperta charakteryzuje się śmiałym rozmiarem i płynnymi liniami, a  pierścień lunety ma grawerowane cyfry o wykroju zarezerwowanym wyłącznie dla tego modelu. Zegarek jest dostępny w trzech rozmiarach kopert ze stali, stali i różowego złota lub z różowego złota.

Istnieje wiele kombinacji tarcz, pasków i bransolet. Chronomat jest produkowany także w kilku specjalnych lub limitowanych edycjach, a także w wersji stworzonej z myślą o podróżnikach z rewolucyjnie prostym w obsłudze systemem wskazań czasu uniwersalnego. To chronograf dla każdego pilota.

Breitling Chronomat Airborne 41, który otrzymał Kamil Stoch kosztuje 29 960 zł.


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje