Reklama

Global XRS 7200 - ciężarówka z G.I. Joe, którą można kupić

Dojedziesz nią w każde miejsce i to w towarzystwie takich wygód jak dwuosobowe łóżko, kilkudziesięciocalowy telewizor, piekarnik, lodówka i łazienka. Mowa o ciężarówce Global XRS 7200 od Action Mobil, która wygląda niczym twoja ulubiona zabawka z dzieciństwa.

Pamiętasz żołnierzy z oddziału G.I. Joe i ich wymyślne gadżety? Jeśli dorastałeś na przełomie lat 80. i 90. to odpowiedź musi brzmieć "tak". O popularnej serii zabawek i kreskówce wspominamy tutaj nie bez przyczyny. Ta ciężarówka z powodzeniem mogłaby służyć za środek transportu dla tej fikcyjnej jednostki specjalnej!

Podstawą jest maszyna marki MAN. Całość została zaprojektowana tak, aby być możliwie najbezpieczniejsza i najbardziej mobilna. Dla XRS 7200 mimo gabarytów nie istnieje coś takiego jak trudny teren. Kiedy cztery kółka powiedzą dość wystarczy opuścić rampę zamontowaną na tyle i przesiąść się na motor crossowy od Ducati. Pomyślano tu o wszystkim.

Ciężarówkę tę projektowano z myślą o ekstremalnych wypadach w teren, ale nie zapomniano także o wygodzie oraz bezpieczeństwie. Na pace aż roi się od gadżetów, które zasilane są przy pomocy systemu baterii litowo-jonowych.

Reklama

Co najlepsze można ją naładować przy pomocy paneli słonecznych. Tutaj naprawdę pomyślano o wszystkim, no może poza systemem uzbrojenia.

Co najlepsze, siedząc w środku XRS 7200 wcale nie poczujemy się tak, jak wewnątrz pojazdu wojskowego. Wręcz przeciwnie - staranne wykończenie, jasne barwy i minimalistyczny design przypominają raczej wnętrza urządzone przez projektantów z IKEA.

Pozostaje tylko pytanie: ile kosztuje ta ciężarówka? Trzeba pamiętać, iż powstają one na zamówienie, co automatycznie pompuje cenę. Podstawowa wersja kosztuje około 850 tys. euro. Warianty bogatsze w gadżety i udogodnienia uszczupulą portfel nawet o ponad milion euro.

Cóż, nikt nie mówił, że XRS 7200 jest dla wszystkich...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje