Reklama

DJI Phantom 4 – kwintesencja drona

DJI wprowadza do oferty najbardziej zaawansowany w historii swojego portfolio model drona – Phantom 4. Maszyna oferuje dłuższy o 25% czas lotu, tryb sportowy, opcję podążania za użytkownikiem, ale przede wszystkim potrafi omijać przeszkody, co czyni ją najbezpieczniejszą tego typu konstrukcją latającą na świecie, dzięki innowacyjnemu Obstacle Sensing System.

Phantom 4 potrafi unosić się w powietrzu nawet o 25% czasu dłużej niż jego poprzednik, Phantom 3. Oznacza to 28 minut nieprzerwanego lotu, a to przekłada się aż na 5 pokonanych kilometrów przy optymalnych warunkach pogodowych i stałej prędkości.

Reklama

Taki wynik jest zasługą zastosowania pojemniejszej baterii, ale także liftingu obudowy drona. Nie bez znaczenia jest montaż zupełnie nowego rodzaju śmigieł wykonanych z ultra lekkich tworzyw. Dzięki tym zamysłom konstruktorskim Phantom 4 jest bardziej stabilny podczas lotu i może poruszać się szybciej od swoich poprzedników.

Producent określił maksymalną prędkość maszyny na 20m/s w trybie sportowym (72km/h), a prędkość wznoszenia to aż 6m/s. Zintegrowany system transmisji obrazu pozwala na przesyłanie płynnego wideo bez opóźnień, a więc lepszą kontrolę nad maszyną w powietrzu. System działa w odległości do 3km oferując jakość HD.

Warto podkreślić udoskonalenie systemu pozycjonowania wpływającego na bezpieczeństwo użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych. Efektywności wspomnianego systemu wzrosła o 300%, co pozwala na lepsze manewrowanie w obiektach zadaszonych i budynkach.

Phantom 4 tak jak poprzednik nagrywa filmy w jakości 4k przy 30kl/s i wykonuje zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 4000x3000 pikseli. Ciekawą opcją jest tryb Slow Motion, który przy 120kl/s rejestruje materiał wideo w jakości 1080p. Nie zmienił się też sprawdzony już tryb Smart Return Home, dzięki któremu maszyna automatycznie wraca do bazy, w momencie gdy czujniki wykryją wyczerpującą się baterię.

Sugerowana przez producenta cena to 6899 PLN.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: DJI Phantom 4 | dron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje